29 Декември, 2025

Премиерът Борисов с призив за Великден

Премиерът Борисов с призив за Великден

Бойко Борисов

По Великден не напускатайте градовете, пазарите остават три дена затворени

Напускането на областните градове по време на великденските празници - от Разпети петък до понеделник, остава забранено. Това каза днес премиерът Бойко Борисов, като припомни заповедта, издадена от министъра на здравеопазването Кирил Ананиев.

Премиерът призова на Разпети петък, когато не се работи, хората да си останат вкъщи.

Пазарите ще работят и в четвъртък, след това ще останат затворени за три дни и в понеделник отново ще може да обслужват клиенти.

"Разпоредих на министъра да отпуснем и четвъртък. Другите три дни ще издържат. Ще изсъхне ли за нощ лукът? Всеки взел по една връзка и вика – изсъхна ми лукът", възмути се Борисов.

В резултат на създадената добра организация и стриктното прилагане на въведените правителствени мерки на кооперативните пазари и цветните борси в периода от 13.04.2020 г. до 15.04.2020 г., за което показателни са извършените проверки, министърът на здравеопазването издаде нова заповед, с която разрешава функционирането им и на 16-ти април, се казва в съобщение на сайта на министерство на здравеопазването.

Кооперативните пазари и цветните борси ще бъдат затворени единствено в периода от 17-ти до 19-ти април, включително. В този период търговските обекти за хранителни стоки в обособени помещения и аптеките на територията на тези пазари могат да работят при строго спазване на противоепидемичните мерки, се казва още в заповедта.
Сподели:

Коментари (0)

Янаки Стоилов: Не са на дневен ред промени в Конституцията

Янаки Стоилов: Не са на дневен ред промени в Конституцията

Важно е по какъв начин се гласува, но по-важно е каква е организацията и контролът върху изборния процес.

 Да, България: Борисов говори за "опасност", но не казва каква

Да, България: Борисов говори за "опасност", но не казва каква

"Но Борисов действа по добре позната ченгесарска и пропагандна схема: да клейми и да брандира опонентите си, вместо да говори по същество."

КЗП и НАП засилват контрола върху цените, извършват масови проверки

КЗП и НАП засилват контрола върху цените, извършват масови проверки

От НАП вече са извършени близо 700 проверки, от КЗП - няколко хиляди. Данните показват, че 80% от нарушенията са при храни.