България ще има доста по-престижен ресор в новата Еврокомисия, съобщи премиерът
Министър-председателят Бойко Борисов откри модернизираната учебна база на НСА на ул. "Гургулят" в столицата. "Само от регионалното министерство над 1 милиард се дават за реновиране в цялата страна", заяви Ботисов. Той поздрави студенти и преподаватели, които са се борили за спасяването на сградата. "Дано хейтърите утре не ме заподозрат в конфликт на интереси, защото тук на втория етаж защитавах докторантура", пошегува се той.
Борисов коментира, че сградата е била спасена от кражба. „Само един обект ни остана да спасим от тези, които говорят за корупция. Не само не дадохме да откраднат сградата, а я оставихме на Академията. Да сме живи и здрави и Господ да е с нас!", пожела си той. Министър-председателят допълни: "Само работа, после показваш и оставяш да коментират.“
Премиерът на България допълни: „Толкова бързо забравят, все едно са се родили днес. Ние за 10 години има какво да покажем и за 100 – имаме. Но да не богохулствам.“
Той получи като подарък снимка на известния футболист Георги Аспарухов – Гунди като студент, направена пред входа на НСА.
"Не се притеснявайте България ще има доста по-престижен ресор в новата Еврокомисия", съобщи по-късно пред журналисти премиерът Бойко Борисов. "Ще бъде и с три пъти по-добро финансиране от досегашния" допълни той.
На церемонията присъства и кметът на София Йорданка Фандъкова. "Много се радвам, че преди началото на учебната година се открива такава сграда. Образованието е изключително важно за младите хора. Студентите от НСА се включиха активно в инициативата "София - Европейска столица на спорта", посочи тя.
„Проектът е реализиран по оперативна програма "Региони в растеж". Стойността на проекта е малко над 3,7 милиона лева. Реставрираната сградата е емблематична и уникална. Освен обновяването на сградата е изграден и чисто нов физкултурен салон“, заяви Елена Тричкова, която е ръководител на проекта.
Фактор
Борисов коментира, че сградата е била спасена от кражба. „Само един обект ни остана да спасим от тези, които говорят за корупция. Не само не дадохме да откраднат сградата, а я оставихме на Академията. Да сме живи и здрави и Господ да е с нас!", пожела си той. Министър-председателят допълни: "Само работа, после показваш и оставяш да коментират.“
Премиерът на България допълни: „Толкова бързо забравят, все едно са се родили днес. Ние за 10 години има какво да покажем и за 100 – имаме. Но да не богохулствам.“
Той получи като подарък снимка на известния футболист Георги Аспарухов – Гунди като студент, направена пред входа на НСА.
"Не се притеснявайте България ще има доста по-престижен ресор в новата Еврокомисия", съобщи по-късно пред журналисти премиерът Бойко Борисов. "Ще бъде и с три пъти по-добро финансиране от досегашния" допълни той.
На церемонията присъства и кметът на София Йорданка Фандъкова. "Много се радвам, че преди началото на учебната година се открива такава сграда. Образованието е изключително важно за младите хора. Студентите от НСА се включиха активно в инициативата "София - Европейска столица на спорта", посочи тя.
„Проектът е реализиран по оперативна програма "Региони в растеж". Стойността на проекта е малко над 3,7 милиона лева. Реставрираната сградата е емблематична и уникална. Освен обновяването на сградата е изграден и чисто нов физкултурен салон“, заяви Елена Тричкова, която е ръководител на проекта.
Още от България
Божанов: Да предложиш бюджет, нечуван от времето на Жан Виденов, е да си играеш с огъня
Изглежда Борисов и Пеевски по различни начини опитват да се предложат и полегнат на новата власт, коментира съпредседателят на "Да, България"
Първият протест срещу Радев: Вместо прогнозата за 20, събраха се 3000 протестиращи - Оставка! (видео)
Въпреки жегата и отпускарския сезон първият протестен митинг срещу управлението на "Прогресивна България" се оказа успешен - хората показаха, че не са съгласни с първите действия на новата власт
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка