29 Декември, 2025

Борисов към вътрешния министър на Турция: Страните ни са стратегически партньори и приятели

Борисов към вътрешния министър на Турция: Страните ни са стратегически партньори и приятели

Бойко Борисов и Сюлейман Сойлу, Снимка: Правителствена информационна служба

Трябва да продължим общата борба с наркотрафика, заяви премиерът

Премиерът Бойко Борисов се срещна с министъра на вътрешните работи на Турция Сюлейман Сойлу, който е на посещение в София. Двамата обсъдиха сътрудничеството в сферата на сигурността, ограничаване на миграционния натиск, борбата с контрабандата и организираната престъпност. Това съобщиха от правителствената информационна служба. 

„За България, както и за ЕС, Турция е стратегически партньор - приятелска съседна държава, съюзник в НАТО и важен партньор в областта на сигурността и обществения ред. Стабилното и устойчиво развитие на двустранните отношения е приоритет на българската политика“, заяви министър-председателят Бойко Борисов. Той подчерта, че съвместната работа на двете страни в тази област ще допринесе за укрепването на доверието и ускоряването на информационния обмен. 

Премиерът Борисов посочи, че страната ни е готова да разшири и активизира контактите с Турция на професионално ниво между отделните структури на двете министерства със сходни функции. „Към момента успешните ни реализации са предимно по линия на наркотрафика и контрабандата на стоки. Бихме искали да развиваме проактивен обмен на информация по всички приоритетни линии“, заяви министър-председателят. 

Турският министър на вътрешните работи Сюлейман Сойлу посочи, че в момента регионът е изправен пред много предизвикателства. Той даде висока оценка на нивото на сътрудничество в областта на сигурността, което България и Турция са изградили. В срещата взеха участие главният прокурор Сотир Цацаров и министърът на вътрешните работи Младен Маринов.
Сподели:

Коментари (0)

МС в оставка приема план за действие при незаконна намеса в гражданското въздухоплаване

МС в оставка приема план за действие при незаконна намеса в гражданското въздухоплаване

Очаква се още да бъде взето Решение за създаване на засилено партньорство със Съединените американски щати по отношение на достъпа до данните за съдимост с оглед гарантиране на националната сигурност.

Деница Сачева към ДБ: Българските турци не са „електорат за специални жестове“

Деница Сачева към ДБ: Българските турци не са „електорат за специални жестове“

"Не сте чули правилно гласа на хората. Не се търсят хляб и зрелища. Търсят се тези, които могат да правят хляб и бъдеще."

НАП: Хиляди „хоспитализирани“ са залагали в игрални зали докато е трябвало да са в болница

НАП: Хиляди „хоспитализирани“ са залагали в игрални зали докато е трябвало да са в болница

Във връзка с данните, предоставени от НАП, е инициирана проверка от НЗОК.