11 Август, 2026

Борисов: Ще работим по-бавно, за да не рискуваме живота на строителите, колкото и Господ да бди над нас

Борисов: Ще работим по-бавно, за да не рискуваме живота на строителите, колкото и Господ да бди над нас
Снимка: БГНЕС

„Свършихме всичко, което сме обещали – 6,5 милиона лева за пътя, работи се. А в сряда на заседанието на Министерския съвет мина и това, което пожела Рилската света обител – 1,62 млн. лв. за пречиствателна станция“.

Това заяви министър-председателят Бойко Борисов в Рилския манастир, където в началото на месеца пое ангажимент за укрепване на срутищата на пътя за Светата обител, за изграждането на пречиствателна станция за отпадните й води, както и финансова помощ от 600 000 лева за манастира за извършването на строителна реконструкция и художествена реставрация, съобщиха от правителствената пресслужба.

Днес започнаха строителните работи в 250-метровия участък при 27-и километър на третокласния път III-107 Кочериново - Рила - Рилски манастир като през последните две седмици се извършваха подготвителни дейности. Укрепването се реализира от „Автомагистрали“ ЕАД и стойността на проекта е близо 6,5 милиона лева.

„Ще работим по-бавно, за да не рискуваме живота на строителите, колкото и Господ да бди над нас“, посочи Борисов пред медии в Рилския манастир. По време на предишното си посещение в манастира на 2 юни т. г. премиерът Борисов възложи лично на министъра на регионалното развитие и благоустройството Петя Аврамова да се заеме с отстраняването на проблема заради свлачището.

Министър-председателят каза още, че с изграждането на локалното пречиствателно съоръжение реката край Светата обител ще остане чиста.

В Рилския манастир премиерът Борисов запали свещ и бе запознат от Адрианополския епископ Евлогий за налагащите се реставрационни дейности в манастира. /БГНЕС

Сподели:
Ивайло Мирчев: Какво са знаели службите преди да се стигне до убийството в Пловдив?

Ивайло Мирчев: Какво са знаели службите преди да се стигне до убийството в Пловдив?

"Следят ли дейността на неонацистки и други радикални групи у нас?"

Съдът остави без разглеждане две нови искания по "Баба Алино"

Съдът остави без разглеждане две нови искания по "Баба Алино"

Жалбите са внесени от дружеството „Форест клуб Варна“ с управител Олег Невзовов. В мотивите си съдебният състав изтъква липсата на правен интерес

Радан Кънев: Демерджиев да каже кои са тези “изроди”. Да назове руската хибридна пропаганда

Радан Кънев: Демерджиев да каже кои са тези “изроди”. Да назове руската хибридна пропаганда

"Както и радикалните организации, разпространяващи радикални и тоталитарни идеи, насаждащи омраза и призоваващи за насилие", призова лидерът на ДСБ

Коментари (0)