18 Февруари, 2026

Борисов: Проблемът при майките на деца с увреждания е, че парите не се разпределят правилно

Борисов: Проблемът при майките на деца с увреждания е, че парите не се разпределят правилно

Бойко Борисов

Трябва да се направят необходимите стъпки, за да не изкараме другите на протест, в случая причината не е корупционна

Майки на деца с увреждания се срещнаха с премиера Бойко Борисов в Министерския съвет. Преди това те проведоха и среща в парламента с председателката Цвета Караянчева, социалния министър Бисер Петков и депутати от ГЕРБ.

"С мое предложение се направи промяна, така щото, 71 млн. лева от централния бюджет да се прехвърлят в бюджета на социалното министерство. Тази година приемаме бюджета на министерството на труда и социалната политика, целият фокусиран върху социалната сфера. Правим видими за всички тези 150 млн. повече за хората с увреждания", каза след спешната среща Менда Стоянова. "С мое предложение се направи промяна, така щото, 71 млн. лева от централния бюджет да се прехвърлят в бюджета на социалното министерство. Тази година приемаме бюджета на министерството на труда и социалната политика, целият фокусиран върху социалната сфера. Правим видими за всички тези 150 млн. повече за хората с увреждания", каза след спешната среща Менда Стоянова. 

"Проблемът е, че парите не се разпределят правилно. След днешната среща стана ясно, че основният проблем е ТЕЛК. Докато парите се насочват според степен и процент, това ще е така", каза една от протестиращите майки Вера Иванова. "Благодаря за срещата. Беше доста припряно, има много проблеми в енергетиката от десетилетия, както и проблеми с ТЕЛК. Чудим се как да се оправим и досега с безумните договори", коментира Бойко Борисов.

"Приеха извиненията, ядосаха се малко днес на депутатите - едните пари сложени на едното място, другите на друго място. Социалният министър, заедно с майките, национално представените групи, да ги разпределят правилно и за всеки един човек в затруднено положение, да достигнат. В един момент от решено решение, става скандал и сега да се събираме по нощите", коментира премиерът.

"Дали парите, които се изливат в ТЕЛК, навсякъде отиват до мястото или човека, дали няма злоупотреби. С министерството, което съм възложил, бавно - казвам бавно да се направят необходимите стъпки, за да не изкараме другите на протест, в случая причината не е корупционна, нямаме достатъчно увереност и сила да ги решим. И с тяхна помощ да се обясни на обществото за какво става дума. Аз за протести с тях не съм говорил никога. Това, което съм поел като ангажимент, съм го изпълнил", продължи Борисов.

Сподели:

Коментари (0)

Росен Стоянов: Абсурдно е социолозите да мерят рейтинга на нещо, което не съществува - партията на Радев

Росен Стоянов: Абсурдно е социолозите да мерят рейтинга на нещо, което не съществува - партията на Радев

Не вярвам, че ПП-ДБ са готови за ритуално самоубийство като се коалират с бившия вече президент

Намалена видимост и снеговалеж затвори АМ „Тракия“ край Бургас

Намалена видимост и снеговалеж затвори АМ „Тракия“ край Бургас

Препоръчаният обход за леките коли е по стария път Бургас – Карнобат, а за товарни автомобили над 12 т – обходните маршрути са два

Днес избират новия градски прокурор на София

Днес избират новия градски прокурор на София

В средата на май 2025 година конкурсът за градски прокурор на София пропадна, след като единственият кандидат Ангел Илиев се отказа в по време на процедурата