Днес е един изключително важен ден за България и САЩ. Постигнатото е изключително важно за следващите 10 години. Бяха набелязани действия, които да оставят България на газовата карта на Европа. Това каза премиерът Бойко Борисов веднага, след като пристигна у нас след официалното откриване на газопровода "Турски поток".
„Днес България подписа и стана акционер на 20% от терминала за втечнен газ, развиваме интерконектора с Гърция, активно развиваме своята газопреносна система. С този стратегически ход, който извършихме, ние ще можем да превозваме газ и българските граждани да взимат транзитни такси десетки години напред. Това, че президентите на Русия, Турция и Сърбия са решили да ме поканят, оставям да се анализира от коментаторите“, заяви премиерът на България.
Борисов призна, че днес е получил отговори на много важни въпроси.
"Призовах да бъде прекратен конфликтът в Либия. Всичко, което завършва с мир и дипломация се радва на моята подкрепа“, изтъкна той. И добави, че е успокоил участниците в срещата, че все още не сме получили поръчката от американски изтребители F-16.
„Най-важното е, че президентът Тръмп разпореди да се работи активно по падането на визите за българи“, отбеляза още Бойко Борисов.
"Когато всички говореха, аз стоях и сега сме подготвени", изтъкна премиерът.


Коментари (0)