Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов коментира с остра критика скандала около разминаванията между държавните институции по казуса с конституционното дело за изборните резултати.
„Такъв хаос настана, че вече не знам кой е прав. А нищо прозрачно не виждам в цялата работа“, заяви той, визирайки разминаванията в официалните позиции.
Според Борисов, видеонаблюдението по време на изборите е дало достатъчно доказателства, че процесът се е провел, но сега се поставя под въпрос легитимността на вота.
Междувременно ЦИК днес получи преизчислените данни и ги сравнява с протоколите. Окончателното решение се очаква на заседанието от 14:00 ч., когато ще стане ясно дали ще има промени в изборните резултати.
Напрежение, обвинения и среднощни протести
Борисов изрази недоволството си и от протеста на симпатизанти на партия „Величие“, които снощи организираха автопоход в центъра на София и пред дома му в Банкя.
„Просташка работа! Това ли е редно?! Да ходиш по нощите, да будиш цели квартали? Това ли е политика?!“, възмути се той.
Протестът беше организиран от граждани, които заявиха, че се противопоставят на поредната изборна манипулация, довела до подмяна на вота. Колоната от автомобили се отправи и към кв. „Бояна“, където живеят ключови политически фигури.
ГЕРБ-СДС: „Това е атака срещу пътя ни към еврозоната“
От партията коментираха в социалните мрежи, че протестът съвпада със стъпките на правителството за влизане в еврозоната.
„Ще устоим на провокациите. Мислещите хора не трябва да саботират развитието на държавата“, гласи официалната позиция на ГЕРБ-СДС, публикувана на официалната им страница във Фейсбук.
Очаква се окончателното решение на ЦИК да предизвика още реакции и потенциални политически трусове.


Коментари (0)