3 Май, 2026

Борисов: В България наблюдаваме демокрация по мадуровски

Борисов: В България наблюдаваме демокрация по мадуровски

Бойко Борисов, снимка: БГНЕС

Най-големият парадокс е обявен кабинет, чакащ мандат, без решение на ЦИК, това се казва самозванство, посочи лидерът на ГЕРБ

Имаме най-ниското представителство на българския народ в парламента, по-ниско никога не е имало. Това е демокрацията по мадуровски или Румен Радев. Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, предаде БГНЕС.

ЦИК два дни не може да преброи 2%, а за една нощ са преброили 95%, как си го обяснявате това, запита Борисов. Не се плаша от Рашков, ела ме разпитай ти, Рашков. Пак ви бих и се чудите как да нагласите резултатите сега. Два дена се чуди радевата машина как да направи цялата тази работа. Най-големият парадокс е обявен кабинет, чакащ мандат, без решение на ЦИК, това се казва самозванство. Призовавам другите партии, ходихте в телевизията 7/8, от ГЕРБ нито един не е бил. Вие ходихте при славовите хора и заедно играхте, вече имате и ромските гласове. Рашков за това го няма. Като излязат гласовете излиза, че ИТН и другите партии имат такъв ръст в ромските квартали и махали, че за един месец са ги уж заобичали, а просто така ги плашеха. Рашков е осигурил на другите партии възможност да купуват гласове, а сега като гледате резултатите как ние сме „купували” гласове, а другите какво са правили? От 7/8 ще ни оправят, добави Борисов.

Стотици милиони се изхарчиха за избори, а да не говорим, че идват и президентски избори. Просто това е хаос, който създават в желанието си да чегъртат, изтъкна още лидерът на ГЕРБ.

Сподели:

Коментари (0)

Демерджиев:  МВР да се осъзнае, изборите приключиха! Бих приел да съм вътрешен министър

Демерджиев: МВР да се осъзнае, изборите приключиха! Бих приел да съм вътрешен министър

Той изрази и недоумение от посещението на ръководството на министерството в САЩ в момент, когато вътрешните проблеми остават нерешени.

Българинът създал "очите" на космическата мисия Артемис II: Бях жълтопаветник, но разбрах как жестоко сме излъгани

Българинът създал "очите" на космическата мисия Артемис II: Бях жълтопаветник, но разбрах как жестоко сме излъгани

Инженер Петко Динев – човекът, чиито камери заснеха историческия полет , е бил асистент в Техническия университет

Денков: Можем да вдигнем хората на крак, ако Радев прекрачи границите!

Денков: Можем да вдигнем хората на крак, ако Радев прекрачи границите!

Той подчерта, че ако след изборите са били първа или втора политическа сила, вероятно е нямало да се случи разделението