18 Май, 2026

Борисов в Брюксел: Убеден съм, че ще излезем с решение за бюджета на ЕС

Борисов в Брюксел: Убеден съм, че ще излезем с решение за бюджета на ЕС

Бойко Борисов

"Имаме изключително важен Съвет. Убеден съм, че ще излезем с решение следващите часове за Многогодишната финансова рамка“. Това заяви министър-председателят Бойко Борисов преди редовното заседание на Европейския съвет в Брюксел.

По темата Брекзит премиерът Борисов отбеляза, че би било добре да има сделка.

"Това е добре за един голям съсед на ЕС, какъвто е Великобритания. Трябва така да направим, че всички държави членки да бъдат солидарни“, изтъкна министър-председателят.

По отношение на темата COVID-19 Бойко Борисов очаква лидерите да обсъдят детайлно процеса на тестването и ваксините, както и календара, по който ще пристигат те в страните от ЕС.

"Поели сме ангажимент 2050 г. да имаме нулева климатична неутралност, да нямаме вредни емисии. Така че сме амбицирани да работим и по това“, акцентира премиерът Бойко Борисов по темата за Зелената сделка.

Министър-председателят бе категоричен, че държавите членки трябва да постигнат консенсус по отношение на вариантите за намаляване на вредните емисии. Премиерът Борисов изрази благодарност към председателят на ЕК Урсула фон дер Лайен за ползотворната работа за постигането на заложената обща цел за климатичната неутралност.

Очаква се лидерите да обсъдят също и темата за отношенията между Гърция, Турция и Кипър, както и отношенията с новата администрация на Съединените американски щати, които са геостратегически партньор и на България, и на ЕС.
Сподели:

Коментари (0)

Радев приписа на своето правителство добрия кредитен рейтинг на България

Радев приписа на своето правителство добрия кредитен рейтинг на България

Обещава замразяване на заплатите за всички изборни длъжности

Гълъб Донев литна в небесата: Ще правя бюджета перо по перо

Гълъб Донев литна в небесата: Ще правя бюджета перо по перо

"Нека да е ясно, че като финансов министър също много се радвам на успеха на Дара. В бюджета за 2027 г. ще има още едно перо: Евровизия 2027. Благодарим ти, Дара", добави още министърът.

"Топлофикация София" спира топлата вода на 12 квартала в столицата до края на седмицата

"Топлофикация София" спира топлата вода на 12 квартала в столицата до края на седмицата

Обясняват, че прекъсването е наложително във връзка с технически дейности по преместване на газопроводната инфраструктура, като целта е подобряване на сигурността и експлоатацията на системата