Ще използваме тези няколко дни да чуем и посланията от другите партии, заяви лидерът на ГЕРБ
Относно проектокабинета на ПП-ДБ лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов коментира от Разград: „Не мога да кажа нищо лошо за министрите на екологията, отбраната, но са сбъркали времето. Два поредни избора хората казват, че те не могат да управляват сами. Същото са го казали на нас и на останалите партии. От акад. Денков разбрах, че ще говорят с всички партии, пожелавам му успех. Ако в шаблона се намерят места за водещи наши експерти като министри, смятам, че може да се случи подкрепата. В този момент няма как да има такъв кабинет. Първо са втори и малко се издадоха днес, много интересен разговор за подкрепа с ДПС, Възраждане, ИТН", каза още Борисов.
„Аз знам, че в този хаос, в тази нарастваща престъпност, миграция и обедняване нищо хубаво не ни очаква. След 3-4 месеца резултатите ще бъдат същите, ако има отново избори, но ще бъдем още по-обеднели и няма да имаме шанс за членство в нищо", коментира лидерът на ГЕРБ, след което уточни, че "единственият приятел на Асен Василев към днешна дата се казва Бойко Борисов", но ако скритият премиер е Василев, не е честно, по-добре е да стане премиер", подчерта Бойко Борисов.
Относно премиера, който ще издигнат от ГЕРБ с първия мандат, Борисов каза, че имат още да разискват по енергетика и други важни сегменти от програмата и първо ще ги завършат. „Ако други партии решат да подкрепят ПП-ДБ, ще има тяхно правителство, така че ще използваме тези няколко дни да чуем и посланията от другите партии. В този състав няма да подкрепим кабинета на втория мандат", поясни Борисов.
Фактор
„Аз знам, че в този хаос, в тази нарастваща престъпност, миграция и обедняване нищо хубаво не ни очаква. След 3-4 месеца резултатите ще бъдат същите, ако има отново избори, но ще бъдем още по-обеднели и няма да имаме шанс за членство в нищо", коментира лидерът на ГЕРБ, след което уточни, че "единственият приятел на Асен Василев към днешна дата се казва Бойко Борисов", но ако скритият премиер е Василев, не е честно, по-добре е да стане премиер", подчерта Бойко Борисов.
Относно премиера, който ще издигнат от ГЕРБ с първия мандат, Борисов каза, че имат още да разискват по енергетика и други важни сегменти от програмата и първо ще ги завършат. „Ако други партии решат да подкрепят ПП-ДБ, ще има тяхно правителство, така че ще използваме тези няколко дни да чуем и посланията от другите партии. В този състав няма да подкрепим кабинета на втория мандат", поясни Борисов.
Още от България
Радев пак се оправдава: Заради неудържим ръст на разходите, дефицитът ще бъде доста над 3-те процента
Министър председателят обяви, че ще бъдат предприети стъпки към намаляване на заплатите в някои държавни предприятия и броя на хората, участващи в контролни органи
"Възраждане" пак захапа Радев: Не виждаме разлика между него и Денков, Петков, Борисов и Пеевски
Двулично е отношението на министър председателя към руските санкции, цинично е те да бъдат удължавани, отсече Цончо Ганев
Министър Абровски разкри, че фалшивото масло е засечено още през 2025, но ни куца контролът
Той подчерта, че основната задача на Министерството на земеделието и на Агенцията по храните остава гарантирането на безопасността на храните и възстановяването на доверието на потребителите чрез по-строг контрол и по-чести проверки