Премиерът сравни срещата с бизнес като "партийно събрание на ГЕРБ и ВМРО"
Можем да направим много добра атомна централа. Имаме два български реактора. Не бива да се говори за руска централа. Тази позиция изрази българският премиер Бойко Борисов пред българо-американската търговска камара.
По думите му това би било един красив проект. Мощни компании били заинтересовани от АЕЦ "Белене", а ние като собственици можем да си търсим партньорите, каза премиерът и допълни, че трудно се вземат геостратегически решения.
И "Балкански поток" се строи. Никой не може да ни се сърди, че строим газови магистрали. Докато другите говореха, ние си направихме и тръбата с Турция, посочи още Борисов и подчерта, че вече можем да правим реална търговия с газ по всички правила и условия на ЕС.
Иначе за срещата с бизнеса, Борисов бе лаконичен: "Малко изглеждаше като партийно събрание на ГЕРБ и ВМРО".
А за любимите инвестиции поясни, че те са тези, които създават работни места.
Още от Бизнес
Семейство Тръмп купи Лос Анжелис Лейкърс за рекордните 12,5 млрд. долара
Джошуа Кушнър е основател на фонд за рисков капитал. По-важното обаче е, че той е брат на Джаред Кушнър, зет на Доналд Тръмп
Промишленото производство у нас нарасна през юни, но бележи спад спрямо 2025 г.
Най-съществен ръст през юни спрямо предходния месец е отчетен при производството на компютърна и комуникационна техника, електронни и оптични продукти. Но в добивната промишленост е регистриран сериозен спад от 10,8%, отчита НСИ.
Енергийният министър: Договорът с "Боташ" е конфиденциален, няма да бъде публикуван
Ива Петрова подчерта, че страната разполага с достатъчно мощности, които могат да покрият потреблението независимо от критичната ситуация с нивото на Дунав