17 Юли, 2026

Борисов за акцията срещу кмета Коцев: Когато ПП-ДБ ви кажат "добър ден", светнете си лампата

Вчера лидерът на ГЕРБ получи бележка по време на вчерашната пресконференция в централата на партията, с която го информират, че във Варна има мероприятие

Информираха ме, че във Варна има мероприятие на КПК (бел. от ред. - Комисия за противодействие на корупцията). Кое е проблемното, че са ме информирали? Те ми дадоха една бележка, какво знам? 

Така лидерът на парламентарната група на ГЕРБ-СДС Бойко Борисов коментира в кулоарите на парламента във връзка с ареста на кмета на Варна Благомир Коцев и бележката, която получи по време на вчерашната пресконференция в централата на партията. 

Борисов категорично отхвърли твърдението на ПП-ДБ, че медиите не са били информирани за акцията в общината във Варна.

"Това не е вярно. Когато ПП и ДБ говорят и ви кажат "добър ден", може да си пуснете лампата", каза Борисов.

Припомняме, че вчера кметът на Варна Благомир Коцев беше задържан, а неговият дом и кабинет претърсени. Акцията извърши Комисията за противодействие на корупцията.

Кметът е задържан по подозрение за корупция с участието на лице с имунитет.

Претърсванията са били извършени пред жената на Коцев и малкото му дете. 

"Не ни беше обяснено кое налага по дело от 2024 г. да бъде задържан кметът през юли 2025 г.", запитва адвокатът на варненския кмет Благомир Коцев.

По думите му, той не знае кой е подал на сигнала. Сутринта бегло се е информирал за изявление на дама, която се афишира за жалбоподател.

Адвокатът определил нейните твърдения за несериозни и нелепи.

Сподели:
Бюджетът „Радев“ поставя под въпрос самата устойчивост на държавните финанси

Бюджетът „Радев“ поставя под въпрос самата устойчивост на държавните финанси

Дефицит от 5,7% от БВП, нов дълг до 10,1 млрд. евро и капиталови разходи над 9 млрд. евро очертават модел, който разчита повече на заемно финансиране, отколкото на реформи и фискална стабилност.

Божанов: Щом няма да сме в Коалицията на желаещите, явно основаваме Коалиция на назландисващите се

Божанов: Щом няма да сме в Коалицията на желаещите, явно основаваме Коалиция на назландисващите се

"Трябва да засилим автоматизирания контрол. В НЗОК има достатъчно бази  данни и чрез изкуствен интелект и ясни правила да бъдат откривани аномалии"

Анализатор: Кабинетът нарочно излъчва разнопосочни послания във външната политика - това работи само до един етап

Анализатор: Кабинетът нарочно излъчва разнопосочни послания във външната политика - това работи само до един етап

"За съжаление, това води не само до объркване, но и до отблъскване на чуждите партньори на България"

Коментари (0)