Тези хора са забавни - щеше да е смешно, ако не беше трагично. Случаят Петрохан "всячески се опитват да го потопят и го потапят"
С подкрепата на кабинета сме започнали много неща. Това каза кметът на Царево Марин Киров по време на на среща с лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, който днес е на посещение в Бургаска област.
Кметът посочи още, че предстои изграждане на спортна зала и вече има открит медицински център. В Царево има и точка за медицински хеликоптер, ще има и болница, инвестициите за която ще са чуждестранни, посочи още кметът.
"Колкото и точки за медицински хеликоптер да направим, все ще бъде натоварен този център", каза на свой ред Борисо. Той посочи, че се работи по четирилентов обходен път през Бургас, село Маринка и язовир "Ясна поляна".
Отчетен е и ръст на туризма в Царево - приходите са нараснали тройно. А това, по думите на лидера на ГЕРБ, означава и повече данъци.
В тази връзка Борисов коментира и смяната на шефа на НАП.
"Това е вид благодарност за рекордните приходи - над 14 млрд. лева. Но на тях това им трябва само за репресии, за месец и половина не могат даже да ги объркат достатъчно. НАП явно има голямо значение за честността на изборите. Тези хора са толкова забавни - ако не беше трагично, щеше да е смешно", със загриженост коментира лидерът.
"Мисля, че макар и за месец, хората ги видяха, че освен кариеризъм и това да сложат своите хора, които видно не стават, всяка седмица правят нова оставка. В същото време как за една седмица установиха, изискаха и провериха работата на областните управители и на полицейските началници", отбелязва Борисов.
Той коментира накратко и работата по случая "Петрохан" - според него, от кабинета "Гюров" "всячески се опитват да го потопят и го потапят".
Още от България
Безмер очаква американските самолети, според местни жители те вече са пристигнали
След бурните протести и събирането на подписи срещу разполагането на американските самолети на летището, днес в Безмер е спокойно.
Службите за сигурност пред Радев: Засилена е охраната на летище „Безмер“ и на въздушното пространство на страната
Няма директна заплаха за сигурността на България, твърдят от спецслужбите
Галя Дичева: Ако сме царство, България ще има задълго стабилна институция
"Ние сме били царство България, не монархия. И това е уникална титла - не цар на България, а на българите. Сега прави впечатление, че партиите, които се сменят, като че ли се стремят към една друга монархия – всеки иска цялата власт и цялото управление."