16 Декември, 2025

Борисов за съдбата на КПК: Ако я закрием, губим 5 млрд. по ПВУ - Петков и Василев създадоха това чудовище

Борисов за съдбата на КПК: Ако я закрием, губим 5 млрд. по ПВУ - Петков и Василев създадоха това чудовище

Бойко Борисов, снимка: архив - БГНЕС

"Това, че ГЕРБ вкара България в Шенген и в еврозоната, е нещо, което страшно нервира политическите ни опоненти, особено „Продължаваме промяната“, но днес, за разлика от друг път, няма как да разгранича ПП от ДБ, защото ген. Атанасов е обяснил, че трябва да се затвори комисията. Това много им вършеше работа в последните седмици, защото приписваха неудачите си на това, че комисията е на Пеевски."

"Ще трябва да се съберем и да решим." - така лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов коментира пред журналисти в Бургас предложенията за закриване на Комисията за противодействие на корупцията (КПК).

"Сега всички виждат пораженията от това чудовище, което навремето Кирил Петков и Асен Василев направиха, за да могат да събарят опоненти, а сега ние трябва да спасяваме заради плана (ПВУ) или да загубим пет милиарда", коментира Борисов, цитиран от Дарик.

Припомняме, по идея на "Продължаваме промяната" КПК беше вписана в ПВУ.  

"Това, че ГЕРБ вкара България в Шенген и в еврозоната, е нещо, което страшно нервира политическите ни опоненти, особено „Продължаваме промяната“, но днес, за разлика от друг път, няма как да разгранича ПП от ДБ, защото ген. Атанасов е обяснил, че трябва да се затвори комисията. Това много им вършеше работа в последните седмици, защото приписваха неудачите си на това, че комисията е на Пеевски." - допълни лидерът на ГЕРБ.

"Това, което днес Пеевски изпрати с отворено писмо, че ще подкрепи закриването на комисията, поставя ГЕРБ, „Има такъв народ“ и „БСП-Обединена левица“ в малцинство, което има близо 100 депутати. По искане на ПП и ДБ с решение на Конституционния съд, сега трябва да гласуват 125 депутати. Ние вече нямаме това мнозинство." - каза още Борисов.

Сподели:

Коментари (0)

Изпълнителното бюро на БСП хвърля оставка, но без председателя Атанас Зафиров

Изпълнителното бюро на БСП хвърля оставка, но без председателя Атанас Зафиров

На 10 януари ще има пленум на партията, на който ще бъде избрано ново ръководство.

Сачева: Редовният бюджет за 2026 г. е в НС, Председателският съвет да реши дали да бъде гласуван

Сачева: Редовният бюджет за 2026 г. е в НС, Председателският съвет да реши дали да бъде гласуван

ГЕРБ са твърдо на позицията България да влезе в 2026 година с приет бюджет - с удължителния или редовния

Експремиерът Иван Костов с беседа в СУ тази вечер - за силата на гражданското действие

Експремиерът Иван Костов с беседа в СУ тази вечер - за силата на гражданското действие

Инициатори на събитието са студентското сдружение „Полити“ и Студентският дипломатически клуб.