12 Април, 2026

Борисов за Петков: Ще трябва да спре само да „говори“, а да започне и да „отговаря“

Борисов за Петков: Ще трябва да спре само да „говори“, а да започне и да „отговаря“

"Рано или късно Кирил Петков ще трябва да спре само да “говори”, а да започне и да “отговаря”. Корупцията и кражбите трябва да се показват и разследват. Всички факти по газовите сделки, по цените на бензина и нафтата, по Джемкорп и т.н. на кабинета “Петков” са предадени на разследващите и по тях работят българските служби. Затова не се чуди къде съм, КирилЕ!".

Това написа на профила си във фейсбук лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов. Днес продължава делото за клевета срещу лидера на ГЕРБ, заведено от съпредседателя на ПП Кирил Петков. Преди заседанието в съда бившият премиер изтъкна, че е добре да бъдат опровергавани лъжите, които се тиражират от Борисов по негов адрес. 

"Тук съм, за да опровергая една голяма лъжа от последните месеци – че има посредници при доставките на газ за България", заяви пред журналисти съпредседателят на Петков преди делото в Софийския районен съд.

И Кирил Петков не остана длъжен на Бойко Борисов. 

Ето какво написа и той на страницата си във Фейсбук:

"Къде е Бойко Борисов? Няма го в съдебната зала! Защо? Защото и той знае, че лъжите в тази зала имат реални последици. Днес аз съм тук не само заради грандиозните лъжи на г-н Борисов за газовите посредници, които са абсолютно неверни, а защото с тези лъжи той иска да открадне надеждата на българските граждани. Иска да открадне надеждата на хората, че има български политици, които вярват, че никой не може да се обогатява от обществените средства."

Сподели:

Коментари (0)

Рая Назарян: Да ценим споделеността и да продължим напред с достойнство и надежда!

Рая Назарян: Да ценим споделеността и да продължим напред с достойнство и надежда!

"Най-искрено поздравявам всички по повод Великден и им пожелавам здраве и домове, изпълнени с топлота, разбирателство и благоденствие! Честито Възкресение Христово!"

Двама души получиха шанс за нов живот след бъбречни трансплантации в „Александровска"

Двама души получиха шанс за нов живот след бъбречни трансплантации в „Александровска"

Трансплантациите са извършени през нощта срещу Велика събота от екипа на доц. Пламен Димитров

Йотова: В размирното ни време да следваме посланието на Христовото Възкресение за надежда, мир

Йотова: В размирното ни време да следваме посланието на Христовото Възкресение за надежда, мир

"Нека светлината на Възкресението съпътства мислите и делата ни"