17 Юни, 2026

Борисов и Каракачанов заминават на посещение в Египет

Борисов и Каракачанов заминават на посещение в Египет

Ще участва в официалното откриване на новата военноморска база „Бернис“

Министър-председателят Бойко Борисов заминава на посещение в Египет, където утре ще участва в официалното откриване на новата военноморска база „Бернис“ на брега на Червено море. Участието на Борисов в церемонията е по личната покана на президента на Египет Абдел Фатах ас Сиси.

„Бернис“  е една от трите нови стратегически военноморски бази на бреговете на Средиземно и Червено море, чието създаване бе обявено през 2017 година. 

В рамките на визитата си българският премиер ще проведе двустранна среща с президента на Арабската република Египет Абдел Фаттах Ас-Сиси, на която ще обсъдят въпроси от общ интерес за двете страни и теми от международния дневен ред.

Египет е най-големият търговско-икономически партньор на България в Близкия Изток и Африка като през годините двете страни поддържат активен политически диалог.

Премиерът Борисов ще бъде на церемонията в „Бернис“ по личната покана на президента Ас-Сиси. Обектът е една от трите нови стратегически военноморски бази на бреговете на Средиземно и Червено море, чието създаване египетските въоръжени сили обявиха през 2017 г.

В делегацията на министър-председателя Бойко Борисов е вицепремиерът и министър на отбраната Красимир Карачаканов.

Сподели:
ВСС назначи Мариан Маринов за изпълняващ функциите директор на НСлС

ВСС назначи Мариан Маринов за изпълняващ функциите директор на НСлС

Не са постъпили предложения за избор на титулярен директор

България е отчела най-високата годишна инфлация в Еврозоната

България е отчела най-високата годишна инфлация в Еврозоната

За целия Европейски съюз годишната инфлация през май е достигнала 3,3 на сто спрямо 3,2 на сто през април

Божанов за рокадите в Здравната каса: Смяната на едно лице от фасадата с друго от фасадата показва, че работят старите схеми

Божанов за рокадите в Здравната каса: Смяната на едно лице от фасадата с друго от фасадата показва, че работят старите схеми

Депутатът от ДБ счита, че е резонно ПБ да изтегли номинацията на Асен Меджидиев за подуправител на Здравната каса

Коментари (0)