25 Юни, 2026

Боршош отсвири парламентарната комисия за НДК, няма да дава обяснения

Боршош отсвири парламентарната комисия за НДК, няма да дава обяснения
Мирослав Боршош

Това става ясно от пост на страницата му във Фейсбук

Доскорошният изпълнителен директор на НДК Мирослав Боршош няма да се яви на днешното заседание на Временната комисия в Народното събрание, която проучва как са харчени парите, предоставени за ремонта на двореца покрай българското председателство на Съвета на ЕС. Това стана ясно от пост, който той написа на личната си страница във Фейсбук.

В профила си Боршош изтъква, че "някои от членовете на комисията си позволиха преднамерени и крайни изказвания много преди аз да бъда изслушан в комисията".

Той припомня, че комисията е започнала работа на 6 юли и оттогава е провела четири заседания "по казус и обстоятелства, изискващи разглеждането на огромен обем документи и запознаването с множество факти и гледни точки". Боршош изразява мнение, че "решенията, взети в такива кратки срокове и в условията на медиен натиск, не могат да бъдат безпристрастни и обективни".

Той изразява съмнения в добросъвестността и непредубедеността на някои от членовете й, а освен това допуска, че всички факти ще се изяснят в рамките на съдебния процес след като прокуратурата му е повдигнала обвинение. "Всички факти и твърдения вече ще се изясняват в съда и затова допускам, че явяването ми пред комисията може да се използва и за други цели, а не само за изясняване на истината", пише Боршош и допълва, че ще предостави на депутатите писмени аргументи.

На днешното заседание се очаква да бъдат изслушани бившият вицепремиер по българското председателство Деница Златева, бивши членове на борда на НДК, както и сегашният изпълнителен директор Ангел Митев.

Сподели:
Назначават експертиза в участъка на АМ "Тракия" след ПТП-то с 2-те загинали деца

Назначават експертиза в участъка на АМ "Тракия" след ПТП-то с 2-те загинали деца

Камионът, който е навлязъл в насрещното движение на магистралата, преминавайки през мантинелите, е бил празен, след стоварване на зърно в Бургас

Пеевски: Паметта за агентите и доносниците на ДС не трябва да бъде заличена, за да не може да се повторят мракобесните времена на комунистическия режим

Пеевски: Паметта за агентите и доносниците на ДС не трябва да бъде заличена, за да не може да се повторят мракобесните времена на комунистическия режим

ДПС категорично се противопоставяме на намерението на управляващите и призоваваме за широк обществен дебат за бъдещето на Комисията по досиетата, казва лидерът

"Да, България": В бюджета на Гълъб Донев няма каквито и да е реформи, да се изтегли и преработи до 3% бюджетен дефицит

"Да, България": В бюджета на Гълъб Донев няма каквито и да е реформи, да се изтегли и преработи до 3% бюджетен дефицит

Вместо да надуват разходите и да теглят милиарди евро нов външен дълг, управляващите да се стремят към балансиран бюджет в тригодишната рамка, настоява Ивайло Мирчев

Коментари (0)