7 Юни, 2026

Босненското разузнаване: Додик планира бягство от страната

Босненското разузнаване: Додик планира бягство от страната
Милорад Додик

„Милорад Додик отрови политическата ситуация за около 15 г. и това е краят"

Министърът на отбраната на Босна и Херцеговина Зукан Хелез заяви, че президентът на анклава Република Сръбска Милорад Додик планира да избяга от Босна и Херцеговина и че разполага с информация от разузнаването за това.

„Милорад Додик отрови политическата ситуация в Босна и Херцеговина за около 15 години и това е краят. Това е върхът на играта.“ - каза министърът на отбраната пред БХРТ.

„След две години Република Сръбска ще има голям дълг за погасяване, с висока лихва, след две години ще има 1,6 милиарда, а това е огромна сума дори за по-развитите страни в света. Той има няколко възможности. Най-вероятно затвор. Има данни на разузнаването, че той планира да избяга от Босна и Херцеговина. Той не може да излезе от тази ситуация. Сам си го направи. Той от години заплашва. Казва, че някой ще унищожи РС, затова се защитава. Той каза много обиди по адрес на Босна и Херцеговина. И това ще му се върне като бумеранг, а гражданите на североизточна Босна и Херцеговина ще спечелят най-много.“ - каза Хелет. /БГНЕС

Сподели:
Крим в полублокада: ВСУ поеха под огневи контрол пътя към Чонгар

Крим в полублокада: ВСУ поеха под огневи контрол пътя към Чонгар

През май военният министър на Украйна Михаил Фьодоров заяви, че страната е започнала операция за унищожаване на руската логистика в окупираните територии

Хегсет: Плажовете на България, Гърция, Италия... са щурмувани от опасни идеологии и лодки с мъже

Хегсет: Плажовете на България, Гърция, Италия... са щурмувани от опасни идеологии и лодки с мъже

Церемонията за Д-ден чества десанта от 1944 г., когато американски и съюзнически сили преминаха Ламанша, за да започнат освобождението на Западна Европа от нацистката окупация. 

Лукашенко смени плочата: Няма да  воюваме в Украйна за чужда воля!  Не искаме да станем на кайма

Лукашенко смени плочата: Няма да воюваме в Украйна за чужда воля! Не искаме да станем на кайма

„Ние не си поставяме за цел да воюваме. Искаме да бъдем мирни хора, искаме да живеем в мир. Искаме мир. Носим мир на народите“, увери той.

Коментари (0)