19 Януари, 2026

Бойко Борисов: Изпадали сме в ситуация, в която пенсията е ставала 3 долара. И знаем какво е било

Бойко Борисов: Изпадали сме в ситуация, в която пенсията е ставала 3 долара. И знаем какво е било

Не се чувствам подведен в решението си за ББР, дали съм човек на Прокопиев и "Капитал", ако отворите публикациите им за последните 15 години, не знам дали ще намерите случай, в който да са ме похвалили. Това каза на брифинг в Министерски съвет премиерът Бойко Борисов, предадеа Агенция „Фокус“.

„Най-малкото звънни и ми се обади – чиста е сделката. За народа това е държавната банка, а да кажа, че не съм знаел, не е сериозно. След като не съм знаел, не се чувствам подведен. Колкото и да е правилна сделката, ако знаех, няма да им дам. Основната задача на правителството е да запази пари за заплати и пенсии за жизненоважни системи на държавата. Изпадали сме в ситуация, в която пенсията е ставала 3 долара. И знаем какво е било“, допълни той.

Министър-председателят обясни, че вече е затворил тази тема. Въпреки това, според него министърът на икономиката Емил Караниколов, имайки се предвид, че министерството, ръководено от него е принципал на ББР, не носи вина за отпуснатия кредит.
Сподели:

Коментари (0)

Христо Панчугов: Протестите върнаха Румен Радев в играта

Христо Панчугов: Протестите върнаха Румен Радев в играта

Христо Панчугов: Протестите през декември върнаха Радев в играта

Слави Василев се присъединява към партията на Румен Радев

Слави Василев се присъединява към партията на Румен Радев

Той определи като „изумителен" целия път на Радев към "този исторически ден за България". Според него той ще се яви още на тези избори. 

Първите реакции във фейсбук: Тошко 2 падна!

Първите реакции във фейсбук: Тошко 2 падна!

Бяхме свидетели на най-дългата предизборна кампания на един човек, платена директно и изцяло от държавния бюджет - с парите на всички данъкоплатци