26 Декември, 2025

Бойко Борисов: Правителство с ПП и ДБ е най-доброто за България

Бойко Борисов: Правителство с ПП и ДБ е най-доброто за България

Бойко Борисов

"ГЕРБ са готови на много компромиси"

 „Аз искам да направя правителство с ПП и ДБ – това е най-доборто за България. Ако не стане, има и друг план, но той не е толкова добър.“ – това заяви в кулоарите на парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.

По думите му, забавянето на избора на председател на НС е полезно, защото дава време на работните групи на ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ да водят разговори.

По темата за ротационното председателство на парламента Борисов коментира, че ГЕРБ са готови на много компромиси – той отбеляза, че в Румъния има ротация на премиерите.

„Ще поканя лидерите на политическите партии един по един да видим къде са разделителните линии“, посочи той, като отбеляза, че първите две политически сили са си самодостатъчни за сформиране на кабинет.

Докато текат преговорите между тях има „ясни задачи – правителство между тези две политически сили“, подчерта Борисов.

По думите му, Кирил Петков и Асен Василев имат различно поведение от това в предишния парламент, за разлика от Атанас Атанасов.    

Той сподели, че е разговарял и с Корнелия Нинова и че с БСП имат разбирателство по социалните теми, но категоричен отказ по темата за Украйна.

Сподели:

Коментари (0)

Асен Василев в Кърджали: Без 121 депутати, готови на решителни реформи, корупцията ще продължи да изяжда бъдещето ни

Асен Василев в Кърджали: Без 121 депутати, готови на решителни реформи, корупцията ще продължи да изяжда бъдещето ни

„Ние за пръв път от 30 години виждаме градът да има цъфтеж, а вие идвате…“, се провикна Мюмюн Мустафа, общински съветник от ДПС-НН. Прекъсна го порой от недоволни викове от страна на останалите присъстващи.

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

В текста изрично се прави исторически паралел с начина, по който властта преди 1989 г. е използвала юбилейни чествания:

Съпредседателите на „Да, България“  отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Съпредседателите на „Да, България“ отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Според Ивайло Мирчев, смъртта на малката Тюркян, най-невръстната жертва на тоталитарния режим, се е превърнала в символ — трагичен, болезнен и вечен