27 Февруари, 2026

Бойко Борисов присъства на 35-ия конгрес на ХДС в Хановeр

Бойко Борисов присъства на 35-ия конгрес на ХДС в Хановeр

снимка: фейсбук на Бойко Борисов

Бойко Борисов публикува снимки от 35-ия конгрес на Християндемократическия съюз(ХДС) в Хановер.

По време на конгреса председателят на ПП ГЕРБ проведе разговор с председателя на фондация "Konrad-Adenauer-Stiftung", д-р Норберт Ламерт, както и с д-р Герхард Валерс, заместник-главен секретар и ръководител на Отдела за европейско и международно сътрудничество на фондацията. 

"Запознах ги с актуалната политическа и икономическа ситуация в България и предстоящите предсрочни парламентарни избори. Обсъдихме предизвикателствата, които се очертават пред Европейския съюз на фона на войната в Украйна и енергийната криза, пред която са изправени страните-членки.", споделя Борисов в пост на своята фейсбук страница. 

"Подчертах значимостта на фондация "Конрад-Аденауер" за развитие на демократичните ценности като изразих увереност, че проектите, които осъществява фондацията в България, спомагат за укрепване на демокрацията и затвърждаване на евроатлантизма у нас.", допълва той.

Сподели:

Коментари (0)

Да са му честити вечните съветници на Радев: те ще го приключат само както те умеят

Да са му честити вечните съветници на Радев: те ще го приключат само както те умеят

Провалена държава - вече само който много го мързи, не е съдил България

Явор Божанков: Не влизаме във война. Просто подкрепата към "Възраждане" се срина

Явор Божанков: Не влизаме във война. Просто подкрепата към "Възраждане" се срина

"След като не фалирахме при влизането в еврозоната, не станахме най-голямото мигрантско гето след Шенген, държавата не изчезна и апокалипсисът не дойде - днес има нов враг", смята той

Гюров: Повишението на цената на водата е задържано, за да избухне при служебния кабинет

Гюров: Повишението на цената на водата е задържано, за да избухне при служебния кабинет

Служебният премиер припомни, че през 2025 година имаше няколко увеличения на цената на тока - общо с около 14%. Когато към това прибавим и завишеното потребление през студените месеци, логично се стига до по-високи сметки, каза той