2 Юли, 2026

Бойко Борисов: ПП-ДБ претендират да са борци за чистота, действията им сочат обратното

Бойко Борисов: ПП-ДБ претендират да са борци за чистота, действията им сочат обратното
Бойко Борисов

“Гюров пратиха в БНБ - ярка политическа фигура"

“Запознах се с меморандума. В него пише, че кандидатурите трябва да бъдат прозрачни и непартийни, експерти. Те изпратиха обаче Станислав Тодоров, депутат от ПП за шеф на КЕВР - ярка политическа фигура. Петър Петров изпратиха за заместник-шеф на ДАНС. Виждате ли колко непартийни, прозрачни, колко експертни?”

Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в парламента, ден след като вицепремиерът Мария Габриел отхвърли предложения от ПП-ДБ меморандум.

“Гюров пратиха в БНБ - ярка политическа фигура. По кой прозрачен принцип избраха шефа на АДФИ?" - продължи да пита Борисов, като добави: "Къде се произнесоха неправителствените организации. Чий глас чухме?"

“С една дума, със своите говорители, те пръскат в медийното пространство, че това са някакви борци за чистота. Всичките им действия досега показват обратното.” - подчерта Борисов.

Относно МС лидерът на ГЕРБ заяви, че са излъчили Мария Габриел, която е 15 години еврокомисар, а ПП-ДБ са излъчили Николай Денков, който е ярка политическа фигура.

"Андрей Цеков - ярка политическа фигура за министър на МРРБ, Асен Василев, който е лидер на ПП и е ярка политическа фигура. Искате ли да ги карам под ред? Нито един от тези принципи за прозрачност и независимост не е спазен.” - коментира Борисов, след което посочи, че и ГЕРБ са “за” независими регулатори и неизлъчване на ярки политически фигури, както е записано в меморандума.

Той засегна и темата за негласуването от страна на ПП-ДБ в пленарната зала на проекта за строеж на ядрени реактори на “Уестингхаус”.

“Разочаровам се от ПП-ДБ, защото провалят строежа на ядрената централа. Гласуваха против, това не е добър знак.” - допълни още Борисов. /БГНЕС

Сподели:
Величков: Бивши депутати, министри или от ръководствата на партии ще внесат мощна политическа зависимост във ВСС

Величков: Бивши депутати, министри или от ръководствата на партии ще внесат мощна политическа зависимост във ВСС

В критериите за избора на членове на Висшия съдебен съвет се отхвърлиха предложенията те да не са членове на тайни общества, ложи и т.н., както и да не са професионални магистрати, каза юристът и депутат от „Продължаваме промяната“

Кратки дъждове и гръмотевични бури из цялата страна, температурите падат

Кратки дъждове и гръмотевични бури из цялата страна, температурите падат

По Черноморието валежите са на север. Максималните температури в повечето места - между 28° и 33°, за София - около 28°

Мартин Димитров: Хората на Радев не видяха ли протестите?

Мартин Димитров: Хората на Радев не видяха ли протестите?

"Огромният дефицит е проблем за всеки български гражданин. Той предизвиква инфлация. ПБ цялото начало на мандата говорят как се овладяват цените, а сега ги вдигат", заяви той

Коментари (0)