4 Май, 2026

Бойко Борисов ще участва в дискусия „Европа след Брекзит и COVID-19“ на Стратегическия форум в Словения

Бойко Борисов ще участва в  дискусия  „Европа след Брекзит и COVID-19“ на Стратегическия форум в Словения

Министър-председателят Бойко Борисов ще участва днес, 31 август, в Стратегическия форум в гр. Блед, Словения, съобщиха от правителствената пресслужба.

За 15-а година събитието събира държавни и правителствени ръководители, външни министри и представителите на международни организации, които ще обсъдят засилването на регионалното сътрудничество и възможностите за преодоляване на последствията след пандемията. Тази година форумът е под надслов „Предизвикателства и възможности пред света след COVID-19; Съседи-региони-глобален свят – партньори или съперници?“.

В рамките на събитието в словенския град премиерът Бойко Борисов ще участва в дискусията „Европа след Брекзит и COVID-19“, на която ще бъдат дискутирани актуални теми от европейския дневен ред, както и предизвикателствата пред държавите в региона и начините за бързо икономическо и социално възстановяване след пандемията.

От своето създаване през 2005 г. Стратегическият форум в Блед се превърна във важна платформа за дискусии в региона на Югоизточна Европа.
Сподели:

Коментари (0)

Почина Величко Велев - един от ярките символи на съпротивата срещу комунистическото мракобесие

Почина Величко Велев - един от ярките символи на съпротивата срещу комунистическото мракобесие

Той участва в съпротивителното движение на горяните, арестуван е през 1951 година и преминава през следствие, мъчения, глад, изолация и концлагера Белене - никога не се пречупва

ДБ: ВСС е с изтекъл мандат, да не кадрува като за последно

ДБ: ВСС е с изтекъл мандат, да не кадрува като за последно

"Това не е спор за административна процедура, а въпрос на институционална легитимност"

ДБ внася решение за парламентарна комисия за проверка на имуществото на Пеевски

ДБ внася решение за парламентарна комисия за проверка на имуществото на Пеевски

Според „Демократична България“ временната комисия е необходима, защото случаят засяга обществения интерес и доверието, че държавата може да действа еднакво спрямо всички