Съдействах да се отнеме лицензът на "Емко" само за това, че американците са ни попитали дали Емилиян Гебрев има съответните разрешения
"През 2000 г. държавата беше в особено положение - години преди това български оръжейни фирми - посредници и търговци, бяха нарушавали международни забрани особено в Африка. България и нейната оръжейна индустрия беше очернена. Затова имаше стриктна политика против всякакви нарушения. В качеството си на министър на отбраната в правителството на Иван Костов бях съпредседател на Комисията по междуведомствения съвет, който издава лицензите. Тогава постъпи информация от американски източници , в която се молеше да окажем съдействие в проучване дали фирмата "Емко" е имала разрешително за някои операции. Тогава извърших административен произвол и съдействах за това да се отнеме лиценза на Емилиян Гебрев само за това, че американците са ни попитали дали той има съответните разрешения", разказа Бойко Ноев пред Би Ти Ви.
"Сега в случая с Дунарит наблюдаваме ярко беззаконие. По въпроса за собствеността министър Караниколов казва, че тя е неясна. Въпросът е защо той говори неистини", попита Ноев.
Фактор
"Сега в случая с Дунарит наблюдаваме ярко беззаконие. По въпроса за собствеността министър Караниколов казва, че тя е неясна. Въпросът е защо той говори неистини", попита Ноев.
Още от България
Ангел Найденов за "Безмер": Настава една политическа истерия, когато изпълняваме договорите си
"Нотата на Иран от днес не е изключение и не е само до България", разкри той.
Татяна Буруджиева: Вицепрезидентът на Йотова би трябвало да е от “Прогресивна България”
"Тя като че ли повтаря стратегията и тактиката на Румен Радев: казва на всички нещо, което е важно и ключово за тях", посочи политологът.
Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост
Автобусът по линия №204 е преминал през останалите ленти за движение, скъсал е мантинелата и е навлязъл в платното за насрещно движение, където удря друга мантинела. В спешното отделение на болница "Пирогов" са откарани двама пострадали.