7 Април, 2026

Бойко Рашков за "Барселонагейт": Няма конкретни обвинения от испанските власти

Бойко Рашков за "Барселонагейт": Няма конкретни обвинения от испанските власти

Бойко Рашков, снимка: БГНЕС

"Изпратените от Испания материали по разследването за пране на пари около имот в Барселона не съдържат конкретни обвинения срещу бившия министър-председател Бойко Борисов". Това заяви вътрешният министър Бойко Рашков в парламента. "Доста са нещата, които са изпратени със снимков материал и със заключение според тях, че по отношение на тази къща там най-вероятно се касае за схема за пране на пари И за голямо съжаление там се споменава името на бившия министър-председател Борисов. В тази връзка - обвинения конкретни няма, това е, което пише там и това ви казвам и аз", коментира Рашков, предаде БНР.

Испанските власти разследваха покупка на луксозна къща в Барселона. Миналата година от българската спецпрокуратура обявиха, че също са проверили случая, като в рамките на проверката е бил разпитан и бившият премиер.

Сподели:

Коментари (0)

Слънцето се показва иззад облаци, все още топло с дъжд над Родопите

Слънцето се показва иззад облаци, все още топло с дъжд над Родопите

Максималните температури ще достигат 15° - 20°, в югозападните райони - до около 24°, в София - 18°

Търсят близки на висялото от балкон дете, за да станат приемно семейство и на 2-те деца

Търсят близки на висялото от балкон дете, за да станат приемно семейство и на 2-те деца

Тяхното настаняване в приемно семейство, което е готово да приеме двете деца едновременно е "изключително важно, за да може да се запази емоционалната връзка между тях", поясни служебният министър на труда и социалната политика Хасан Адемов

Как БГ шофьорите да доказват в чужбина, че са минали технически преглед?

Как БГ шофьорите да доказват в чужбина, че са минали технически преглед?

В края на 2025 година окончателното становище на Върховния административен съд отмени издаването на физически стикери за преминат технически преглед. В съответствие с европейска директива документите на хартия бяха заменени с електронни удостоверения.