5 Декември, 2025

Божанов: Колата на Гешев може да е проследена чрез чипа в стикера за годишния преглед

Божанов: Колата на Гешев може да е проследена чрез чипа в стикера за годишния преглед

Божидар Божанов

Покушението е дело на хора, чиято комуникация е засекретена

Кортежът на главния прокурор може да е проследен през чип в стикера за годишен технически преглед. Това заяви бившият министър на електронното управление Божидар Божанов.

Според заместник-директора на Националното следствие атентатът не е инсценировка.

Главният прокурор е разработван е в продължение на дни от извършителите, коментира Ясен Тодоров в ефира на Bulgaria ON AIR.

"Работи се интензивно, събира се информация, която може да е относима в това престъпно деяние в различни посоки. Докато тук се предполага, че това деяние е подготвено старателно и продължително във времето от хора, които имат някаква координация помежду си и имат някакви начини за комуникация, които не са явни, а засекретени." – коментира той.

На този етап все още не е ясно как извършителите са разбрали маршрута на кортежа на обвинител номер едно.

"Заради това, че има данни в чипа, тези данни са за регистрационен номер, но не само. Те по наредба са кодирани, трябва да видим дали могат да бъдат четени от други лица. Това отваря вратата за потенциални престъпни дейности." – отбеляза Божидар Божанов.

Разследването на взрива срещу кортежа на главния прокурор продължава. Очаква се в него да се включат и международни експерти.

Сподели:

Коментари (0)

Бачев към Сметната палата: Нарушенията в Министерството на културата са преди мандата ми

Бачев към Сметната палата: Нарушенията в Министерството на културата са преди мандата ми

От първия ден на встъпването си в длъжност министърът на културата е извършил цялостен анализ на състоянието на системата и е действал за прекратяване на установените неправомерни практики във финансирането и отчитането, съобщават от Министерството на културата

ОТ ПП-ДБ внесоха вота на недоверие към кабинета с подкрепата на "Меч" и АПС

ОТ ПП-ДБ внесоха вота на недоверие към кабинета с подкрепата на "Меч" и АПС

Председателят на „Продължаваме промяната“ Асен Василев посочи, че това е първият вот с активното участие на най-младото поколение на България и заплаши с още по-голям протест от този на 1 декември

Росен Желязков: При успешен вот на недоверие премиерът подава оставката на кабинета

Росен Желязков: При успешен вот на недоверие премиерът подава оставката на кабинета

Депутати от опозицията се опитаха да аргументират искането за оставката на министър-председателя