24 Август, 2026

Божков пак напомни за себе си: Плаши властта със свидетел, на който трудно ще затвори устата

Божков пак напомни за себе си: Плаши властта със свидетел, на който трудно ще затвори устата
Васил Божков

Обвиняемият Васил Божков публикува пореден пост на страницата си във Фейсбук рано тази сутрин. И този път той се опитва да атакува властта, плашейки „Б.М.Б. и В.И.Г.“ със „свидетел, когото не могат да накарат да замълчи“.

Вероятно това е в отговор на вчерашните арести, при които бе задържан шефът на охраната му и негова дясна ръка Веселин Балтов.

Прокуратурата ще внесе днес в Специализирания наказателен съд искане за постоянен арест на приближените до Васил Божков - Славчо Марков и Веселин Балтов. Те са обвинени за участие в престъпна група за убийства, изнудвания и други тежки престъпления, ръководена от избягалия в Дубай бизнесмен.

Вчера говорителят на главния прокурор Сийка Милева каза, че при обиски на адреси в София и Сандански са били намерени снимки и профили на прокурори, работещи по делата срещу Божков.


Вижте целия текст, публикуван от хазартния бос, който понастоящем пребивава в Дубай:

„Страхът на управляващата #хунта расте.

Б.М.Б. и В.И.Г. използват предания си "инструмент", за да се опитат да „заличат“ свидетелите на престъпленията им.

Подхвърляне на фалшиви доказателства, вменяване на несъществуващи обвързаности и тормоз над невинни хора и семейства им са познатите им методи за натиск и всяване на страх.

Не могат да заглушат фактите. Скоро ще покажа свидетел, когото не могат да накарат да замълчи.

Краят на терора е близо.“, завършва поста на бизнесмена.

Бившият му съдружник  Цветомир Найденов използва профила си във Фейсбук, за да разкрие името на свидетеля на Васил Божков. 

Според собственика на „Ефбет“ става дума за Георги Попов, когото Найденов нарича с агентурния му псевдоним от Държавна сигурност – Китин.

Попов, който държеше мажоритарния дял акции във ФК Левски, и Божков заедно успяха да избягат в Дубай в началото на годината.

„Черепа щял да вади свидетел....всичко е ясно. Досега Китин снимаше Черепа, сега ще стане обратното. Да не се чудите много...“, написа Найденов в социалната мрежа.


 
Сподели:
ПП опровергаха фейк: Денков няма да е кандидат за президент

ПП опровергаха фейк: Денков няма да е кандидат за президент

По повод на слуховете, че председателят на ПГ на партията ще бъде издигнат за държавен глава, пиарът Найо Тицин написа: Страх тресе кочината...

Божанов към Иво Христов: Троловете не са при нас, погледнете собствените си профили

Божанов към Иво Христов: Троловете не са при нас, погледнете собствените си профили

Съпредседателят на „Да, България“ отговори на обвиненията на вицепремиера в тролски мрежи и насочи вниманието към свалени профили, подкрепящи други политически сили, сред които и Прогресивна България

Цветан Цветанов: Ако ГЕРБ не излъчи свой кандидат за президент, това значи, че вече е вдигнала белия флаг

Цветан Цветанов: Ако ГЕРБ не излъчи свой кандидат за президент, това значи, че вече е вдигнала белия флаг

Държавата не разполага с антидронови системи, а някой може да заглушава сигнала дори на самолети, което е реална заплаха за националната сигурност

Коментари (0)