4 Февруари, 2026

Божков ще обжалва постоянния си арест, не признава за Пригожин

Божков ще обжалва постоянния си арест, не признава за Пригожин

Васил Божков, снимка: БГНЕС

Адвокатът му заяви, че материалите нямат отношение по това дело

Васил Божков заяви, че ще обжалва решението на Софийския градски съд да го остави в ареста за постоянно.

Същевременно той не признава наличето на бизнес връзки с шефа на руската армия "Вагнер" Евгений Пригожин: "Това за Пригожин са глупости.”

Припомняме, по-рано прокурорът по делото Ангел Кънев разкри пред съда, че от компютър с електронна поща на Васил Божков е установено, че обвиняемият е имал бизнес отношения с руския гражданин Евгений Пригожин и редица други руски граждани, санкционирани след анексията на Крим.

Георги Гатев, адвокатът на Божков, заяви, че материалите нямат отношение по това дело. “Делото се касае за хазарт, няма една дума за чужденци в него. Начинът, по който се отразяват нещата около него в последните дни, говори, че има хора, които имат интерес да не е на свобода. Появи се информация в медиите, че е виновен за убийството на Алексей Петров.” - добави Гатев.

Прокурор Кънев бе лаконичен, като подчерта, че всички доводи са били изнесени вътре в съдебната зала. Той не отговори на въпроса какво общо имат отношенията на Божков с чужденци по обвиненията му за хазарта. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Реформа в Наказателния кодекс - още по-тежки наказания за защита на деца от сексуално насилие

Реформа в Наказателния кодекс - още по-тежки наказания за защита на деца от сексуално насилие

Министър Георгиев изтъква, че е от изключително значение да бъдат окуражавани близките на жертвите да търсят навременна помощ, да сигнализират за такива престъпления, за да могат те да бъдат разкрити

Полицията разследва още едно студио за епилация със скрити камери - в Казанлък

Полицията разследва още едно студио за епилация със скрити камери - в Казанлък

Видеоматериали от интимни процедури се появиха в порнографски сайтове - позиционирането на камерите изключва версията за „случайно“ заснемане за целите на сигурността

Криминалист за тройното убийство: Защо замесената НПО има споразумение с министерство и защо ДАНС се зае със случая?

Криминалист за тройното убийство: Защо замесената НПО има споразумение с министерство и защо ДАНС се зае със случая?

Мястото е стратегическо и е бил възможен всякакъв трафик – от строителни материали до оръжия и хора