19 Май, 2026

Божков смени версията: Не съм подкупвал политически лидери, бях рекетиран

Божков смени версията: Не съм подкупвал политически лидери, бях рекетиран

Васил Божков

Васил Божков сменни версията си от миналата година и се отрече да е подкупвал политически лидери. Коментарът на бизнесмена дойде след наложените му санкции от САЩ. Припомняме че през 2020 г. той категорично заяви, че е давал подкупи на Бойко Борисов. Днес обаче бизнесменът промени твърдението си.

„Политически лидери не съм подкупвал, бил съм рекетиран. Аз съм единственият, който даде сигнал до прокуратурата - официално. След това българският народ се събуди и България вече не е същата. След този сигнал, вместо да го разгледат, американците ми наложиха санкции”, допълни той, като попита кой друг български бизнесмен ще има куража да се оплаче, особено в Американското посолство. 

„Аз бях рекетиран от Бойко Борисов, от Владислав Горанов и други хора от тяхното обкръжение. Рекетът не е подкуп”, заяви още Божков. Относно твърденията, че е давал по 10 000 лева на ден на служител на Комисията по хазарта, Божков обясни: „Много ясно доказах в сигнала, че аз не съм имал достъп до шефовете и до Комисията. Този достъп беше спиран много ревниво от Влади Горанов. Единствените комуникации за хазарт са били през него”, коментира още бизнесменът.

Сподели:

Коментари (0)

Божанов: От ПБ предлагат скандални промени в правилника на НС - ограничават правата на опозицията

Божанов: От ПБ предлагат скандални промени в правилника на НС - ограничават правата на опозицията

"Колеги управляващи, оберете си поне малко авторитарните желания"

Мерц към Радев: Цяла Европа припява "Бангаранга"

Мерц към Радев: Цяла Европа припява "Бангаранга"

„Чувстваме се поласкани и се радваме, че избрахте Германия за първото си посещение“

ДБ намира за правилни мерките на Гълъб Донев - но недостатъчни

ДБ намира за правилни мерките на Гълъб Донев - но недостатъчни

"Настояваме бюджетният дефицит да бъде ограничен до 3% още през 2026 г. и да е най-много до 2,5% за 2027 г."