15 Януари, 2026

Божков: Аз съм защитен свидетел, спекулациите с моето връщане са поредната манипулация

Божков: Аз съм защитен свидетел, спекулациите с моето връщане са поредната манипулация

Васил Божков

Докато Борисов е в политиката, държавата няма да се оправи, пророкува бизнесменът

Лицето Петър Петров - Пепи Еврото, не го познавам и не знам колко е съпричастен към всичко, което се случи. Бяха унищожени всичките ми компании, арестуваха семейството ми. Нямам достъп до колекцията ми, не знам къде и как се съхранява. Това заяви бизнесменът Васил Божков на пресконференция, осъществена посредством видео връзка.

„Спекулацията с моето връщане е поредната манипулация на прокуратурата“, изтъкна бизнесменът, на който са повдигнати 18 обвинения, и добави, че няма от какво да се притеснява, защото не е направил никакви престъпления.

Божков посочи, че е защитен свидетел и допълни, че държавата се управлява от мафията, както и че неговият живот и животът на близките му е силно застрашен.

„Алексей Петров почти не го познавам“, отбеляза той и уточни, че неговото завръщане в България няма нищо общо нито със смяната на Иван Гешев, нито с убийството на Трактора, както още беше известен Петров.

Божков коментира, че партията му няма да участва в местните избори. Бойко Борисов, по думите му, е успял да убеди българските граждани, че нищо не зависи от тях по време на избори.

„С президента Румен Радев даже не се познавам и нямам никакви отношения“, подчерта още Божков.

Бизнесменът подчерта, че след като се е прибрал, е бил арестуван на летището, след това 10 дни е бил в ареста, след което вече е под домашен арест.

„Докато Борисов е в политиката, държавата няма да се оправи“, изрече пророческите думи бизнесмена.

Очаквайте още подробности. 
Сподели:

Коментари (0)

Асен Василев настоя за индексация на заплатите с 5,2%

Асен Василев настоя за индексация на заплатите с 5,2%

„Когато се приема бюджетът за 2026 година, ние ще държим да има драстично намаление на броя министерства“, заяви председателят на „Продължаваме промяната“

АПС благодари на Радев и не отрече възможност за изпълнение на 3-ия мандат

АПС благодари на Радев и не отрече възможност за изпълнение на 3-ия мандат

В кулоарите на парламента пред медиите Садъков заяви, че приемат решението като положителна оценка на усилията на АПС в рамките на 51-ото Народно събрание за отстояване на принципите на демокрацията и държавността

Румен Христов посочи, защо ПП-ДБ толкова "яростно" искат 100% машинен вот

Румен Христов посочи, защо ПП-ДБ толкова "яростно" искат 100% машинен вот

Лидерът на СДС смята, че ако не се яви нов политически играч на терена, ГЕРБ-СДС ще бъдат отново първи