17 Август, 2026

Братя Бобокови проговориха за "Досиетата Парадайс", Борисов и Пеевски се страхували от бизнесмените

Братя Бобокови проговориха за "Досиетата Парадайс", Борисов и Пеевски се страхували от бизнесмените
братя Бобокови

Съоснователите на Монбат и Приста Ойл Атанас и Пламен Бобокови изпратиха своя позиция във връзка с публикации в медиите за участието им в Досиетата „Пандора”.

Вижте съобщението на бизнесмените: 

„Във връзка с появилата се късно снощи статия във вестник Труд „Братя Бобокови в Pandora Papers“ и бързото й лавинообразно, стратегически контролирано мултиплициране от придворни на Делян Пеевки и Бойко Борисов медии, заявяваме, че всъщност новина няма. Ето и фактите:

Тиражираният скрийншот е не друго, а общодостъпна публична информация от търговския регистър на Малта, от която е видно следното: кои са крайните собственици, регистрирания капитал и името на лицето, натоварено с отговорността да представлява дружеството A&P GLOBAL MANAGEMENT LIMITED. Казано с други думи, същата информация по обем и идентичност ще получите и при справка в масивите на българския търговски регистър.

Нека да поясним, Република Малта не е офшорна зона, а е член на Европейския съюз и прилага унифицирано европейско законодателство, приложимо и на територията на Република България, като пълноправен член на ЕС.

Въпросното дружество е капиталово дружество за управление на дялове – тоест там няма кеш, банкови сметки или каквито и да е парични потоци. Посочените дялове са надлежно декларирани в данъчните ни декларации пред НАП.

Държим да отбележим, че обект на разследване в „Pandora Papers“ са лица, заемащи публични държавни длъжности, които са се обогатили незаконно или са избегнали данъчно облагане.

От всичко казано дотук, за пореден път става ясно, че в дейността си братя Бобокови винаги са изхождали от позицията на законност, прозрачност и отчетност. Не става ясно обаче, вече година и половина, защо Бойко Борисов и Делян Пеевски се страхуват от нас?”, завършва позицията на Бобокови. 
Сподели:
Анкета: Успешни ли бяха първите 100 дни на кабинета "Радев"?

Анкета: Успешни ли бяха първите 100 дни на кабинета "Радев"?

Изтекоха 100-те дни от управлението на кабинета на Румен Радев. Каква е оценката на гражданите за управлението му досега

Шишков: Предстои спиране на тока и водата в Баба Алино, издават се заповеди за събаряне

Шишков: Предстои спиране на тока и водата в Баба Алино, издават се заповеди за събаряне

"230 са актовете за сгради, които нямат подробен устройствен план"

Ивайло Мирчев: Да каже Румен Радев коя олигархия точно е победена

Ивайло Мирчев: Да каже Румен Радев коя олигархия точно е победена

Според него управленската програма на "Прогресивна България" свидетелства за точно обратното - прегрупирането на олигархията около новата власт

Коментари (0)