25 Юни, 2026

Бразилският здравен министър подаде оставка заради използването на хидроксихлорохин при COVID-19

Бразилският здравен министър подаде оставка заради използването на хидроксихлорохин при COVID-19

Бразилският здравен министър Нелсън Тайш е връчил днес оставката си, предаде БТА, позовавайки се на съобщение на канцеларията на министъра.

Това става по-малко от месец след назначаването му на поста и в момент, когато случаите на коронавирусна инфекция в страната нарастват. Тайш имаше разногласия с президента Жаир Болсонаро.

В последните дни Болсонаро настояваше за по-широко използване на хидроксихлорохин за лечението на болни от COVID-19, а Тайш беше против това, припомня Ройтерс. Второто разногласие между него и Болсонаро касаеше рестартирането на икономиката, станало с указ на президента, без да е бил консултиран министъра за това. Така миналата седмица беше разрешено отварянето на фризьорските салони и на спортните зали например.

Преди Тайш оставка подаде Луис Енрике Мандета, който също беше против широкото използване на хидроксихлорохин и не беше съгласен с Болсонаро по въпроса за отмяната на рестрикциите и карантината. И двамата подали оставка министри са лекари по образование.

Бразилия задмина Германия и Франция по брой заразени. До вчера в страната имаше повече от 200 000 потвърдени случаи на новия вирус.
Сподели:
Зеленски: Ще нанасяме превантивни удари по обекти, които Русия използва за военни цели

Зеленски: Ще нанасяме превантивни удари по обекти, които Русия използва за военни цели

"Дадох указания на разузнавателните ни служби и на въоръжените сили"

Невиждани горещини в Западна Европа: Спрени влакове, ученици са на изпити в катедрали

Невиждани горещини в Западна Европа: Спрени влакове, ученици са на изпити в катедрали

Рязко скочиха продажбите на вентилатори и всякакви охлаждащи устройства, което доведе и до по-високи цени на електроенергията.

Иранската революционна гвардия: Безопасното преминаване през Ормуз е възможно само по контролирани от Иран коирдори

Иранската революционна гвардия: Безопасното преминаване през Ормуз е възможно само по контролирани от Иран коирдори

"Всеки маршрут през Ормузкия проток извън контрола на Техеран е неприемлив"

Коментари (0)