Евелин Банев - Брендо е поискал да излежи и трите си присъди у нас, съобщиха от Софийския градски съд. Две от присъдите са издадени от Румъния и Италия.
В СГС е образувано производство по молба на Брендо с искане тези присъди да приети и признати у нас. Той е приложил и копия от самите присъди.
У нас Брендо има присъда от 6 години лишаване от свобода при строг режим на изтърпяване. Той не е бил открит на територията на страната и е обявен за издирване.
Брендо беше задържан в Украйна, като местните съдебни власти са постановили временно задържане под стража за срок то 20 дни. От българска страна е изпратенс искане за екстрадиция, съобщава БТВ.
От СГС посочват, че въпреки предоставените копия от присъдите, към момента българската прокуратура не е получила официални документи от италианска и румънска страна.
Искането на Брендо да излежи присъдите си у нас на този етап се определя като недопустимо. От съда посочват, че Брендо може да отправи същото искане отново след като бъде екстрадиран на територията на България или на тази на Румъния, където също е издирван с цел екстрадиция.
Още от Закон и ред
Американските документи осветяват и Борисов: 120 страници доказателства по делото „Божков“
В документите на OFAC има засекретени доказателства, които могат да бъдат предоставени на съдията при закрито заседание
Казусът със заглушителя в "Драгалевци" - разглобяването му отнема 2-3 часа
Ключовият въпрос е кой е разкачил устройството, защото никой няма право да го използва в градска среда
Демерджиев уволни шефа на полицията в Благоевград заради ареста на Гергана Петрова в Струмяни
“Директорът не докладва своевременно за случая, а реакцията на служителите на място превишава необходимите действия”