"Великобритания няма да отлага Брекзит, но "номерата" в парламента пречат на Обединеното кралство да излезе от ЕС, защото създават в Брюксел усещане, че напускането може да бъде отложено или отменено." Това е позицията на британският министър на външните работи Доминик Рааб, цитирана от Ройтерс.
"Няма да има ново удължаване (на срока за Брекзит)", каза той пред телевизия Скай нюз. По думите на Рааб в момента Лондон запознава подробно Брюксел с алтернативите на предпазния механизъм за ирландската граница.
"Това, което ни дърпа назад - ръчната спирачка, която пречи да се стигне до Брекзит, пречи на нашето движение напред - е съществуващото все още усещане в Брюксел, че може би номерата в парламента ще доведат до отлагане или до отмяната на Брекзит", коментира Рааб.
Свят
Британски министър: "Номера" в парламента са ръчната спирачка, която спъва сделката с ЕС
Автор: Димитър Иванов
Доминик Рааб
Те създават усещане, че има желание за отлагане или отмяна на Брекзит
Фактор

Коментари (0)