18 Юни, 2026

Британски министър: Русия е заплаха за света, все по-опасен става Китай

Британски министър: Русия е заплаха за света, все по-опасен става Китай
Гавин Уилямсън

Русия представлява заплаха за страните по целия свят. Това заяви британският министър на отбраната Гавин Уилямсън, предаде ТАСС. 

„Опитът, който светът придоби от 2015 година, ясно показва, че Русия е заплаха не само за Великобритания, не само за континентална Европа, но и за много други страни“, заяви той по време на семинар на Атлантическия съвет във Вашингтон. 

Уилямсън посочи, че поведението на Русия е злонамерено и Москва използва тайни операции и политически саботаж. В същото време Лондон вижда растяща заплаха и в лицето на Китай. Министърът косвено обвини руснаците и в използването на нервнопаралитични вещества на британска земя. 

„Заплахите стават все по-разнообразни. Размива се границата между мира и конфликта“, посочи британският министър на отбраната. Отношенията между Великобритания и Русия се влошиха рязко след отравянето на бившия агент Сергей Скрипал и неговата дъщеря Юлия с „Новичок“. Британските служби обвиниха руснаците за нападението, докато от Кремъл отричат.
Сподели:
Край на войната в Близкия изток: Тръмп и Пезешкиан подписаха меморандума

Край на войната в Близкия изток: Тръмп и Пезешкиан подписаха меморандума

Като първа стъпка Иран още веднага ще отвори Ормузкия проток, а САЩ незабавно ще премахнат морската блокада, посочва пакистанският лидер Шехбаз Шариф

Техеран: Президентите на САЩ и Иран да подпишат споразумението, слагащо край на войната

Техеран: Президентите на САЩ и Иран да подпишат споразумението, слагащо край на войната

Американският президент заяви на заключителната пресконференция на Г-7, че е готов да „бомбардира до основи“ Иран, ако страната наруши споразумението

Плетенчук: За руснаците започва ад!  Готвят се за украински десант в Крим

Плетенчук: За руснаците започва ад! Готвят се за украински десант в Крим

„Ако се наложи, ще проведем всяка операция, необходима за освобождаването на украински Крим“, заяви представителят на украинските ВМС

Коментари (0)