15 Юни, 2026

Британски съд потвърди забраната на пропалестинската терористична група „Палестайн екшън“

Снимка: EPA/BGNES

Решението представлява сериозна победа за британското правителство, което защити включването на групата в списъка на забранените организации съгласно законите за борба с тероризма

Апелативният съд в Лондон потвърди в понеделник правителствената забрана на пропалестинската активистка група „Палестайн екшън“, наложена по силата на британското антитерористично законодателство - след съдебно оспорване на мярката.

Петчленен съдийски състав постанови, че забраната, влязла в сила през юли 2025 г. и превърнала членството или подкрепата за организацията в незаконно деяние, „не е незаконосъобразна“.

Решението представлява сериозна победа за британското правителство, което защити включването на групата в списъка на забранените организации съгласно законите за борба с тероризма.

Съдът отхвърли аргументите на жалбоподателите, че мярката нарушава основни права и свободи, като прие, че правителството е действало в рамките на законовите си правомощия, предаде АФП.

Забраната означава, че всяка форма на членство, подкрепа или публично застъпничество за „Палестайн екшън“ може да доведе до наказателна отговорност във Великобритания. /БГНЕС

Сподели:
МВнР: Поредно посегателство срещу България и българите - резултат от агресивната реч на омразата в РСМ

МВнР: Поредно посегателство срещу България и българите - резултат от агресивната реч на омразата в РСМ

"Припомняме, че след последния палеж в Република Северна Македония срещу Българския културен клуб в град Битоля, вместо да получи адекватно наказание, подпалвачът беше героизиран и беше привлечен в предизборна политическа кампания"

В Русия се разби стратегически бомбардировач Ту-22М3

В Русия се разби стратегически бомбардировач Ту-22М3

Останал без управление, бомбардировачът е паднал на брега на река Ангара. На мястото на катастрофата е избухнал пожар, а над района се е издигнал стълб от черен дим.

Иран: Ще се събират такси за услуги в Ормузкия проток - съгласно споразумението със САЩ

Иран: Ще се събират такси за услуги в Ормузкия проток - съгласно споразумението със САЩ

Техеран съобщи, че САЩ са поели ангажимент да освободят замразените ирански средства в чужбина и да изплатят обезщетения за щети, нанесени по време на войната

Коментари (0)