27 Юни, 2026

Британски специалист по разминиране загина във войната в Украйна

Снимка: Униан

Крис Гарет е бил доброволец и е загинал близо до град Изюм

40-годишният британски доброволец Крис Гарет, който е извършвал разминиране, е загинал във войната в Украйна.

Според The ​​Telegraph, той е починал близо до град Изюм, предаде Униан.

Говорител на Prevail, хуманитарната агенция, основана от Гарет, заяви, че във вторник тя е получила „съкрушителната новина“, че Гарет заедно с други членове на екипа са били тежко ранени при инцидент близо до Изюм.

„Все още събираме информация и работим с военните и полицията, за да разкрием повече подробности. Молим да се уважава и спазва конфиденциалността по отношение на засегнатите семейства, ще предоставяме своевременна актуализирана информация, когато е възможно“, добавиха от организацията.

Превод: Faktor.bg

 

Сподели:
Лавров май си е изгубил ума - прехвърли вината на САЩ, че няма споразумение за мир с Украйна

Лавров май си е изгубил ума - прехвърли вината на САЩ, че няма споразумение за мир с Украйна

Външният министър на Русия директно атакува изявление на Марко Рубио, според който в Аляска не са сключили споразумение, а само са обсъдили предложения как да бъде прекратен конфликта в Украйна

Израел изненадващо удари в Южен Ливан 

Израел изненадващо удари в Южен Ливан 

Това е първата подобна атака, откакто Вашингтон обяви рамково споразумение между Израел и Ливан

Европа попадна в капана на жегата, огненият фронт се движи към Балканите

Европа попадна в капана на жегата, огненият фронт се движи към Балканите

Горещата вълна ще достигне своя пик през уикенда, като в някои части на континента термометрите ще надхвърлят 40 градуса

Коментари (0)