7 Юли, 2026

Британското МВР с нови мерки за справяне с нелегалната миграция

Британското МВР с нови мерки за справяне с нелегалната миграция

Включително ангажиране на 100 нови служители на разузнаването

Британското министерство на вътрешните работи (Хоум офис) очерта планове за справяне с нелегалната имиграция, включително ангажиране на 100 нови служители на разузнаването за разбиване на бандите за трафик на хора, предаде БНР.

Министрите от Хоум офис обещаха „голям скок“ на полетите за връщане на неуспешно потърсили убежище лица и други без право да бъдат в Обединеното кралство. Плановете включват още нов екип от 100 служители на разузнаването за справяне с бандите на трафикантите на хора и повторно отваряне на два центъра за имигранти, добавяйки 290 легла.

Министърът на вътрешните работи Ивет Купър каза, че иска да въведе "по-добре контролирана" система, която да замени "хаоса, който спъва системата твърде дълго". Консерваторите в опозиция обаче казаха, че това, което правят лейбъристите, за да се справят с трафикантите на хора или да спрат малките лодки през Ламанша “не е достатъчно сериозно“. 

Министърът на вътрешните работи в сянка Джеймс Клевърли приветства предоставянето на повече ресурси за Националната агенция за борба с престъпността, но изтъкна, че отмяната на схемата за депортиране в Руанда, което ефективно дава амнистия на хиляди нелегални мигранти и неуспехът да намерят ръководител на граничното командване, са негатив за лейбъристите. 

От Хоум офис обаче заявиха, че откакто лейбъристите са на власт от 6 седмици са осъществени девет полета за връщане на мигранти в страните им, включително един с 200 души.

Сподели:
Тръмп: Си Дзинпин идва в САЩ! Ще довършим работата с Иран, ако няма споразумение

Тръмп: Си Дзинпин идва в САЩ! Ще довършим работата с Иран, ако няма споразумение

"Предпочитам да сключим споразумение, защото не искам да засегна 91 милиона души“, заяви американският президент пред репортери в Овалния кабинет на Белия дом

Александър Невзоров: Тръмп наистина не разбира, че кремълският върколак е неадекватен

Александър Невзоров: Тръмп наистина не разбира, че кремълският върколак е неадекватен

"Вместо това американският президент заяви, че вече е номер едно в TikTok. Че е най-популярният персонаж. Че е изместил Тейлър Суифт на някакво далечно място. Накратко – всички са разгромени, абсолютна победа", пише руският журналист

Bloomberg: Цената на руския петрол падна до нивата отпреди войнат в Близкия изтока  – нов удар по бюджета на Кремъл

Bloomberg: Цената на руския петрол падна до нивата отпреди войнат в Близкия изтока – нов удар по бюджета на Кремъл

Данните показват засилващ се натиск върху руската икономика, която доскоро извличаше значителни допълнителни приходи заради напрежението в Близкия изток.

Коментари (0)