Британското правителство национализира железопътните превози в понеделник, като обясни, че прави това, за да гарантира, че те ще продължат да функционират на фона на пандемията от новия коронавирус, предава AFP.
От транспортното министерство на страната уточняват, че суспендират всички договори с частни оператори, поемайки „всички приходи и разходи“ за най-малко 6 месеца.
Броят на влаковете във Великобритания се съкращава в понеделник заради намалелия брой пътници на фона на призива на правителството да се избягват несъществени пътувания, за да се ограничи разпространението на коронавируса.
Правителството актуализира този съвет късно в неделя, предупреждавайки хората да не пътуват до „втори домове, лагери, паркове за каравани“, независимо дали за почивка или за да се изолират.
Мярката се налага заради възникналите спорове дали хората трябва да се събират в селските райони и плажовете, както направиха през почивните дни, пренебрегвайки съветите да се държат на разстояние от другите хора.
Няколко политици призовават премиера Борис Джонсън да наложи по-строги мерки, за да принуди хората да се съобразяват.
Здравният министър Мат Ханкок каза в понеделник, че поведението на някои хора е "много егоистично", предупреждавайки ги да се държат на разстояние два метра.
"Готови сме, ако трябва, да предприемем повече действия", каза той пред радио BBC.
Депутатите на дебат в понеделник предложиха спешно законодателство, за да се даде възможност на полицаите и имиграционните служители да увеличат правомощията си, за да принудят хората да се изолират.
Фактор
От транспортното министерство на страната уточняват, че суспендират всички договори с частни оператори, поемайки „всички приходи и разходи“ за най-малко 6 месеца.
Броят на влаковете във Великобритания се съкращава в понеделник заради намалелия брой пътници на фона на призива на правителството да се избягват несъществени пътувания, за да се ограничи разпространението на коронавируса.
Правителството актуализира този съвет късно в неделя, предупреждавайки хората да не пътуват до „втори домове, лагери, паркове за каравани“, независимо дали за почивка или за да се изолират.
Мярката се налага заради възникналите спорове дали хората трябва да се събират в селските райони и плажовете, както направиха през почивните дни, пренебрегвайки съветите да се държат на разстояние от другите хора.
Няколко политици призовават премиера Борис Джонсън да наложи по-строги мерки, за да принуди хората да се съобразяват.
Здравният министър Мат Ханкок каза в понеделник, че поведението на някои хора е "много егоистично", предупреждавайки ги да се държат на разстояние два метра.
"Готови сме, ако трябва, да предприемем повече действия", каза той пред радио BBC.
Депутатите на дебат в понеделник предложиха спешно законодателство, за да се даде възможност на полицаите и имиграционните служители да увеличат правомощията си, за да принудят хората да се изолират.
Още от Свят
Заради украинските атаки в Кремъл заговориха за отлагане на изборите
За такова решение лобира Виктор Золотов, шеф на руската Национална гвардия, приятел и бивш бодигард на Путин
Съществуващата ваксина срещу ебола не спира смъртоносното огнище на болестта в Конго
Кризата е причинена от много рядък щам на вируса – Бундибугьо
Окупираният Севастопол остана без електричество след украински удари с дронове
Марионетният губернатор нареди през тази седмица съкратено работно време на градския транспорт и заведенията, както и намаляване на уличното осветление