Неотдавна руският министър на отбраната Сергей Шойгу обяви реформа на руската армия. Планира се броят на военнослужещите да се увеличи до 1,5 милиона, както и да се създаде още един район /окръг в близост до границата с Финландия, пише РБК - Украйна.
"Плановете на Шойгу са сигнал, че руското ръководство вероятно смята, че повишената конвенционална военна заплаха ще остане дълги години след настоящата война в Украйна.
Въпреки това Русия вероятно ще се сблъска с трудности по осигуряването на персонал и оборудване за планираното разширяване", заяви британската разузнавателна служба.
Още от Свят
САЩ са наложили санкции на шефа на Международния наказателен съд
Този ход е поредната ескалация в кампанията на администрацията на Тръмп срещу базирания в Хага съд, създаден през 2002 г. от международната общност за преследване на военни престъпления, геноцид и престъпления срещу човечеството
Уволниха банкер на Кремъл, предрекъл поражение на Русия във войната с Украйна
„Изоставаме. Губим както технологичната, така и икономическата конкуренция в света. И, както вече казах, губим я не само от Китай и САЩ, но в някои отношения я губим и от Украйна“, заяви Андрей Клепач
WSJ: Какво стои зад заплахата на Тръмп да бомбардира Оман, на който разчиташе за Ормуз
Белият дом заявяваше седмици наред, че Иран е близо до подписване на ядрена сделка и че Оман може да съдейства за повторното отваряне на Ормузкия проток