Един танк, железопътни войски и военна полиция
Британското разузнаване отбелязва в свой доклад, че единственият танк на вчерашния парад в Москва беше остарелият Т-34.
"Въпреки големите загуби в Украйна, Русия би могла да покаже повече бронирана техника", се посочва в документа, цитиран от Униан. В него се казва също, че Кремъл може би се е въздържал от подобна демонстрация поради опасения от вътрешна критика, че се отдава приоритет на парадите пред бойните действия.
Отбелязва се, че по време на традиционния руски „парад на победата“ на Червения площад военните са имали проблеми с техниката и стратегическите комуникации.
Съобщава се, че в проявата са участвали над 8000 души, но повечето са были спомогателни военизирани формирования и курсанти от военните училища.
"Единственият личен състав от подлежащите на участие в операции редовни войски бяха контингентите на железопътните войски и военната полиция", подчертават от британското разузнаване.
Превод Faktor.bg
Още от Свят
Axios: Зеленски поиска от Тръмп 300 ракети Patriot до зимата
По думите му Русия използва между 30 и 40 балистични ракети при всяка голяма атака срещу Украйна, а подобни масирани удари се извършват три до пет пъти месечно
Атаките на украински дронове по Wildberries удариха и по доверието в Путин
Руснаците все повече не вярват на официалните изявление, които дава Кремъл, отправяйки директни обвинения към руския президент
Паника на полуострова: Руските компании бягат от Крим в Русия, в очакване на по-тежка зима
Денис Чистиков, представител на Зеленски в Крим, разказва, че повече от две седмици руснаците избягват доклади и информация, отнасящи се до северната част на полуострова