17 Март, 2026

Британското разузнаване: Руската армия търпи големи загуби при Сватово и Бахмут

Британското разузнаване: Руската армия търпи големи загуби при Сватово и Бахмут

Снимка: архив

Накарали резервистите да копаят окопи под артилерийски обстрел

Новомобилизираните руски резервисти вече са понесли големи загуби в районите на Сватово и Бахмут в Донбас, съобщи британското Министерство отбраната в своя публикация в Twitter. Информацията е позована на разузнавателни данни.

Отбелязва се, че често действията на руските резервисти се характеризират с обърканост заради недостатъчната подготовка, лошата екипировка и изнурителните бойни задачи, които им се възлагат.

Отбелязва се, че по-голямата част от мобилизираните са били на военна служба и преди. Същевременно има множество примери, че здравният статус на войниците вероятно не е бил проверен по необходимия начин преди да бъдат изпратени на бойното поле. Много от тях са със сериозни хронични заболявания.

Смята се, че резервистите са понесли особено големи загуби след като им се е наложило да копаят окопи под артилерийски обстрел близо до град Сватово в Луганска област. В Донецка област много от мобилизираните руснаци са загинали при директен сблъсък с добре оборудваните линии на отбрана на украинската армия около Бахмут, се казва още в съобщението на британското Министерство на отбраната.

Превод Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Иран е възобновил пряк канал за връзка със САЩ

Иран е възобновил пряк канал за връзка със САЩ

САЩ и Иран поддържат ограничен дипломатически канал чрез специалния пратеник Стив Уиткоф и външния министър Абас Аракчи. Контактите се водят на фона на продължаващата война и напрежението в Близкия изток.

Германия: Няма да участваме във военни действия в Близкия изток

Германия: Няма да участваме във военни действия в Близкия изток

„Какво очаква Доналд Тръмп от няколко европейски фрегати в Ормузкия проток, което мощният американски флот не може да направи сам?“, попита Писториус

Цяла Куба е без ток след срив на националната електрическа мрежа

Цяла Куба е без ток след срив на националната електрическа мрежа

Куба остана без ток след пълен срив на електроенергийната мрежа. Масовите прекъсвания на електрозахранването предизвикаха протести и изостриха икономическата криза на острова.