5 Декември, 2025

Британското разузнаване: Руската инвазия буксува на всички фронтове

Британското разузнаване: Руската инвазия буксува на всички фронтове

Това се дължи най-вероятно на това, че руските войски използват остарели, по-малко прецизни оръжия

Руската инвазия в Украйна до голяма степен спря по всички фронтове, като руските сили понасят тежки загуби и постигат минимален напредък по суша, море и въздух през последните дни. Това твърди британското военно разузнаване, цитирано от "Ройтерс".

Украинската съпротива остава твърда и добре координирана, заявиха от Министерството на отбраната на Великобритания. Те посочват, че по-голямата част от украинската територия, включително всички големи градове, остават в украински ръце, пишат Факти.бг.

По-рано днес британското силово министерство заяви, че руските войски вероятно използват остарели, по-малко прецизни оръжия при провеждането на военната си операция в Украйна.

Според ведомството Москва навярно е прибягнала до остаряло военно оборудване, като се има предвид, че има проблеми с постигането на целите си. Министерството предупреждава, че е по-вероятно въпросните оръжия да доведат до цивилни жертви.
Сподели:

Коментари (0)

„Добри новини“: Ванс направи обещаващо изявление за края на войната в Украйна

„Добри новини“: Ванс направи обещаващо изявление за края на войната в Украйна

По думите му, Белият дом е бил наистина уверен, че това ще бъде „най-лесната война“, която ще трябва да бъде спряна

Бурята „Байрон“ блокира Атина — училища и детски градини затворени, улици са под вода

Бурята „Байрон“ блокира Атина — училища и детски градини затворени, улици са под вода

Жителите на Атика получиха съобщение през системата за спешни предупреждения „112“ снощи, с което бяха призовани да избягват ненужни пътувания, да бъдат внимателни в подземни пространства и да следват указанията на властите

Нова провокация: Засечени са дронове по време на полета на Зеленски към Ирландия

Нова провокация: Засечени са дронове по време на полета на Зеленски към Ирландия

Това е предизвикало сериозно безпокойство за сигурността на фона на опасения, че може да е опит за намеса във въздушния коридор, съобщи в. „Айриш Таймс“