27 Април, 2026

Броят на жертвите на наводненията в Испания достигна 140 души

Броят на жертвите на наводненията в Испания достигна 140 души

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Аварийните работници все още се борят да спасят затрупаните

Испания е засегната от най-тежките наводнения от десетилетия насам, след като тази седмица падна дъжд за цяла година само за няколко часа в южните и източните региони на страната, съобщи „Си Ен Ен“.

Бурята започна на 29 октомври и досега е убила най-малко 140 души, според държавната информационна агенция ЕФЕ. Десетки други остават в неизвестност. Природното бедствие наводни градове и пътища, доведе до излизане на реките от коритата им и остави хиляди хора без ток и течаща вода.

Във Валенсия, най-силно засегнатия регион, паднаха най-силните валежи от 28 години насам. Хората бяха изненадани и хванати в капан в мазетата и долните етажи на сградите.

Аварийните работници все още се борят да спасят затрупаните. Провеждат операции за изваждане на тела и разчистване на отломки. 

Сподели:

Коментари (0)

Стуб: Европейците трябва да разберат, че се нуждаят от Украйна повече, отколкото тя от нас

Стуб: Европейците трябва да разберат, че се нуждаят от Украйна повече, отколкото тя от нас

„Вярвам, че най-надеждната гаранция за сигурност, която Украйна има в момента, са нейните 800 000 добре въоръжени войници и способността да води съвременна война, както никоя друга държава-членка на НАТО“, отбеляза финландският президент

Голямата игра с Ормуз: Как Вашингтон превърна Иран в капан за амбициите на Си Дзинпин

Голямата игра с Ормуз: Как Вашингтон превърна Иран в капан за амбициите на Си Дзинпин

Операция „Епична ярост“ разкрива безсилието на Пекин и енергийната зависимост на Китай от статуквото, което САЩ методично разрушават

Тръмп към Иран: „Има телефон – обадете се, ако искате мир“

Тръмп към Иран: „Има телефон – обадете се, ако искате мир“

Американският президент добавя още, че продължава да преговарят с Русия и Украйна за прекратяване на конфликта, но ...