29 Април, 2026

Брюксел предупреди: Протекционизмът е най-големият риск за икономиката на ЕС

Брюксел предупреди: Протекционизмът е най-големият риск за икономиката на ЕС

Европейският комисар по икономическите въпроси Пиер Московиси настоя, че търговският протекционизъм представлява "най-големият риск" за икономическия растеж на континента.

"Най-големият риск за тази оптимистична перспектива е протекционизмът, който не трябва да се превръща в новото нормално: това само би навредило на онези наши граждани, които най-много трябва да защитаваме", отбеляза еврокомисарят в изявление, посочва news.bg.

Предупрежденията на Московиси идват, след като Европейският съюз съобщи, че растежът на брутния вътрешен продукт (БВП) в еврозоната се е понижил през първото тримесечие на 2018 г., а инфлацията е била по-ниска на равнище 1,2 на сто през април.

По думите на Московиси, икономиката на еврозоната ще отбележи ръст от 2,3 процента през 2018 г., след като "положителната картина" на икономическия растеж от 2017 г. ще се повтори през следващите няколко години.




Сподели:

Коментари (0)

Тръмп атакува Мерц заради Иран

Тръмп атакува Мерц заради Иран

Германският канцлер изрази и съмнения относно изхода от преговорите, заявявайки, че не вижда „каква стратегическа изходна позиция ще изберат американците

Кемалистите излизат на протест в цяла Турция

Кемалистите излизат на протест в цяла Турция

В седмичното си обръщение към парламентарната група на НРП днес Йозел критикува последната вълна от арести на общински кметове от партията му по обвинения в корупция и манипулиране на търгове

WP: Украйна устоя срещу Русия и вече е готова да научи Европа как се води война

WP: Украйна устоя срещу Русия и вече е готова да научи Европа как се води война

„Трябва да изпитваме възхищение, уважение и благодарност за това, което прави Украйна“, заяви бившият началник на щаба на отбраната на Великобритания адмирал Антъни Радакин