27 Февруари, 2026

БСП няма спирка: Праща делегация в Чехия да прави собствено разследване за ЧЕЗ

БСП няма спирка: Праща делегация в Чехия да прави собствено разследване за ЧЕЗ

Повече информация Нинова обеща след време

Социалистите изпращат делегация в Чехия да провери сделката за продажба на електроразпределителното дружество за Северозападна България и София ЧЕЗ. След срещите от БСП ще се отчетат пред обществото, за да се знае истината за сделката.

Вече имаше среща между представители на социалистите и чешката компания. Първите разговори показаха интересни неща, лаконична бе Корнелия Нинова. Повече информация тя обеща на журналистите след време.

Чешки депутати вече се срещнали с левите си колеги у нас и обяснили за сделката.

Решението за собственото разследване социалистите са взели след като стана ясно, че дружеството на Гинка Върбанова се изтегля от бизнеса със соларните паркове и фирмата й е подала искане в КЗК за повторна процедура.

Гинка Върбакова иска да придобие ЧЕЗ и да заобиколи правилата, стана ясно по време на пресконференцията.

На редовния брифинг на "Позитано" 20 беше коментирано и ръкуването между премиера на България Бойко Борисов и американския президент Доналд Тръмп. В БСП гледат с насмешка на тази историческата среща.

Нищо историческо, според Деница Златева, няма в едно обикновено ръкостискане. Срещата Борисов - Тръмп не можела да се сравни със срещата на американския президент с Ким Чен Ун, допълни Златева.
Сподели:

Коментари (0)

Министър Христанов: Известих премиера за заплаха за националната сигурност

Министър Христанов: Известих премиера за заплаха за националната сигурност

Министърът на земеделието отказа да даде подробности за този сигнал. Той вече внесе сигнал в прокуратурата за злоупотреби за близо половин милион лева, свързан с т.нар.“златна фадрома”.

"Възраждане" се жалват: Андрей Гюров няма да се яви никога на парламентарен контрол

"Възраждане" се жалват: Андрей Гюров няма да се яви никога на парламентарен контрол

Това заяви пред журналисти в парламента заместник-председател на ПГ на „Възраждане" Петър Петров

Предсрочни избори: ЦИК решава за съставите на районните комисии

Предсрочни избори: ЦИК решава за съставите на районните комисии

Междувременно продължава и регистрацията на партиите и коалициите за участие в предсрочното гласуване на 19 април