5 Декември, 2025

БСП отново привика министър Ананиев заради болниците във Видин, Враца и Монтана

БСП отново привика министър Ананиев заради болниците във Видин, Враца и Монтана

Негово е предложението за оптимизиране работата на някои болнични заведения

БСП и днес повторно поискаха изслушване на министъра на здравеопазване Кирил Ананиев заради негово предложение за оптимизиране на работата в болниците във Видин, Враца и Монтана. Депутатите от левицата се опасяват, че действията на здравното ведомство могат да доведат до закриване на лечебните заведения.

"Да поканите министъра на здравеопазването да дойде и да обясни какво е имал предвид и какво ще правим с болниците във Видин, Враца и Монтана, касае се за цял регион в България, за цяла Северозападна България, където хората на практика няма да имат достъп до здравеопазване, нито качество, нито навременно. Това е много тежък и сериозен проблем“, заяви народният представиетл от БСП Филип Попов.

Председателят на Народното събрание Цвета Караянчева обясни, че здравният министър е бил възпрепятстван вчера и отново ще бъде поканен, за да разясни становището на ведомството.
Сподели:

Коментари (0)

Уран над нормата е открит и във водата на Харманли и две села

Уран над нормата е открит и във водата на Харманли и две села

Лабораторен анализ показал наличие 31,2 μg/l, при максимално допустима стойност 30 μg/l, съобщиха от Общината.

Радев трябва да бъде спрян! Поставя държавата в угода на Москва

Радев трябва да бъде спрян! Поставя държавата в угода на Москва

България се нуждае от национална отговорност, а не от партиен и политически егоизъм!

Правителство, синдикати и работодатели се споразумяха за Бюджет 2026

Правителство, синдикати и работодатели се споразумяха за Бюджет 2026

"Заплатите в сектор сигурност и отбрана се отвързват от средната заплата. С 450 млн. евро се намалява капиталовата програма. Разходите са в 40,1% от БВП на страната."