9 Април, 2026

БСП пита: Има ли конфликт на интереси на Тагарев и семейството му при обществена поръчка за 11 млн. лева

БСП пита: Има ли конфликт на интереси на Тагарев и семейството му при обществена поръчка за 11 млн. лева

Тодор Тагарев, снимка: БГНЕС

„Има съмнение за конфликт на интереси между семейството на министъра на отбраната Тодор Тагарев и поръчка, обявена от Министерството на отбраната за доставка на безпилотни летателни системи на стойност от 11 млн. лева”. Това заяви Румен Гечев от БСП.

Гечев обясни, че поръчката е обявена през 2021 г., а един месец след като Тагарев става министър на отбраната, процедурата е приключена.

„Това е обществена поръчка, обявена доста отдавна, но приключила след като Тагарев става министър. Една от двете фирми, която изпълнява поръчката, управителят и съдружник на фирмата е съдружник и управител във фирма на съпругата на г-н Тагарев. Задаваме си въпросът, има ли тук конфликт на интереси? Тагарев обявил ли е за такъв конфликт на интереси и сега задаваме въпроса, дали близки съдружници на Тагарев са се опитвали да осъществяват натиск върху дирекцията, свързана с тази сделка”, запита Гечев. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Иранските лидери са много по-разумни в частните си разговори. Оптимист съм за  споразумение

Тръмп: Иранските лидери са много по-разумни в частните си разговори. Оптимист съм за споразумение

В телефонно интервю за NBC News в четвъртък той допълни, че ако Техеран откаже да преговаря, последствията ще бъдат „много болезнени".

Делян Пеевски: Подаваме сигнали до институции в Европа и САЩ за груба намеса на МВР в изборите

Делян Пеевски: Подаваме сигнали до институции в Европа и САЩ за груба намеса на МВР в изборите

Лидерът на ДПС и кметът на село Овчарово, област Търговище, Себахтин Зюлкярниев, който беше арестуван при акция на МВР срещу купуването на гласове

Ново странно проучване на „Сова Харис  "помпа" преднината на партията на Радев

Ново странно проучване на „Сова Харис "помпа" преднината на партията на Радев

На пето място са „Възраждане“ със 7,8%, а последни са от БСП - с 4,5%. Останалите партии не минават бариерата от 4%.