"От всички здравомислещи в парламента ще търсим подкрепа"
БСП-Обединена левица предлага Наталия Киселова за председател на НС.
Решението е взето от Националния съвет на партията и предстои да бъде обсъдено и от Коалиционния съвет и парламентарната група. По-рано Иван Иванов от БСП заяви, че ще търсят подкрепа от тези, които считат, че държавата не трябва да се разпада.
"От всички здравомислещи в парламента ще търсим подкрепа, уточни Иванов. Всичко, което се случва, минава границите на здравия разум." - добави още той.
Мая Манолова заяви по-рано днес, че на коалиционния съвет ще настоява ПГ на БСП-Обединена левица да има свое предложение за председател на НС.
"И двете кандидатури - на доц. Киселова и Петър Кънев са достатъчно подходящи", добави Манолова. /БГНЕС
Още от България
Ивайло Мирчев: Кандидатурата на Йотова изглежда като операция „Радев, трети мандат“
"Може би защото Радев се чувства най-комфортно сред хора, които отразяват неговия образ и потвърждават централната му роля", казва той
След скандал: Мъж запали жена си пред децата, има опасност за живота ѝ
Предстои да му бъде повдигнато обвинение за опит за убийство с особена жестокост и по особено мъчителен за жертвата начин
Евакуирани са всички пътници от швейцарския круизен кораб, който заседна край Видин
Катерът на "Гранична полиция" е направил общо 20 курса за превозването им