3 Март, 2026

БСП се разграничи от червените министри в служебния кабинет

БСП се разграничи от червените министри в служебния кабинет

"БСП смята за недопустима намесата на президентската институция във вътрешнопартийните дела"

БСП се разграничи от тримата членове на своя Национален съвет, които станаха министри в служебния кабинет на Гълъб Донев.  От партията заявяват, че няма да носят политическа отговорност за техните действия, нито за тези на правителството като цяло.

„В състава на правителството се оказаха трима членове на Националния съвет на БСП. Информация за предстоящите назначения не постъпи в ръководството на БСП нито от президента Радев, нито от съответните министри – Весела Лечева, Крум Зарков и Явор Гечев. Не беше спазен чл.33, т.22 от Устава на БСП, който изисква НС на БСП да утвърждава кандидатурите за министри.“ – се казва в изявление на БСП, публикувано на сайта на партията. 

„БСП смята за недопустима намесата на президентската институция във вътрешнопартийните дела на политическите партии, в частност БСП.“ – посочват от „Позитано“ 20.

От БСП припомнят, че основната задача на служебното правителство е да осигури оптимални условия за провеждането на предсрочните парламентарни избори и настояват то да се въздържа от всякакви действия и изявления, които могат да се тълкуват като намеса в изборния процес.

Сподели:

Коментари (0)

Отново е 3 март,  българите са разединени – Национален празник или преклонение пред Русия?

Отново е 3 март,  българите са разединени – Национален празник или преклонение пред Русия?

Церемония пред Незнайния воин и заря за 3 март, Йотова приема почетния строй, ще слушаме до втръсване слова за геройствата на "освободителката"

Ще има значителна облачност, на места в сутрешните часове - и мъгли

Ще има значителна облачност, на места в сутрешните часове - и мъгли

Ще духа слаб вятър от север-северозапад и с него ще прониква по-студен въздух

Вили Лилков: Руменрадевият проект е капан за наивни избиратели и за партии, водени от полезни идиоти

Вили Лилков: Руменрадевият проект е капан за наивни избиратели и за партии, водени от полезни идиоти

"Чорапът окончателно ще се разплете, когато се появят листите на кандидатите с дечицата на ДС и бившата партийна номенклатура"